Air Arabia se v září vrátí s linkou do Šardžá

Autor:

Foto: Pixabay

Spojené arabské emiráty se staly oblíbeným cílem cestujících, kteří chtějí využít všech možností moderních velkoměst na Blízkém východě, ale zároveň se seznámit i s tradiční místní kulturou. Během letošního září se s pravidelným spojením do emirátu Šardžá vrátí letecká společnost Air Arabia. Díky přímým letům si tak cestující mohou již na podzim užít v této destinaci příjemné teploty i relax na plážích v Perském zálivu.

„Spojené arabské emiráty patří aktuálně mezi nejnavštěvovanější země, do kterých cestující z Prahy létají. Jsme rádi, že se proto s pravidelným provozem vrátí během září i letecká společnost Air Arabia, která tak nabídne další alternativy pro cesty nejen na Blízký východ, ale s přestupem i do dalších destinací v síti tohoto dopravce,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Dopravce plánuje létat z Letiště Václava Havla Praha od 22. září 2021 až čtyřikrát týdně během letního i zimního letového řádu. Cestující tak mohou využít přímé lety každou středu, čtvrtek, sobotu a neděli. Emirát Šardžá i místní letiště, na které pravidelná linka míří, leží přibližně dvacet minut cesty od Dubaje a zároveň necelou hodinu cesty od oblíbeného turistického letoviska Rás al-Chajma.

Mezi Prahou a Šardžá bude Air Arabia nasazovat letadlo typu Airbus A320 v konfiguraci pro 168 cestujících v ekonomické třídě, která se může pochlubit pohodlným prostorem na nohy díky rozteči sedadel 82 cm v celé kabině. Na pravidelné lince se může také objevit moderní a tišší Airbus A321neo LR, který má dopravce ve flotile.

Zdroj informací: Air Arabia, Letiště Praha
Zdroj foto: Pixabay