Aktuální informace pro cestu do Rakouska

Autor:

Podmínky pro vstup do Rakouska se opět lehce mění. Pokud budete chtít vyrazit za hranice, budete se muset prvně registrovat.

Tato registrace je povinná. Jedinou výjimkou jsou osoby, které nepodléhají absolvování testu nebo karantény. Jedná se o: řidiče zajišťující nákladní a osobní dopravu; pendlery; cesty za účelem školní docházky; repatriační jízdy; tranzitu přes Rakousko bez zastavení; pasažery IZS a další (celkový výpis osvobozených od registrace naleznete na stránkách MZV). Jestliže člověk cestuje z nebo do Rakouska kvůli lékařskému výkonu (nezbytnému), musí se zaregistrovat rovněž (i když nemusí mít test/karanténu).

Po online registraci přijde automaticky potvrzení na emailovou adresu. To mějte vždy u sebe, můžete jej mít uložené v telefonu a nebo pro jistotu vytisknuté. Povinnost podstoupit 10denní karanténu po vstupu do země stále platí, a to bez ohledu na negativní PCR test. V případě vycestovaní dbejte na včasné provedení této registrace, protože v opačném případě hrozí pokuta až do 1450 eur, což je v přepočtu na české koruny asi 38 tisíc.

Formulář naleznete zde a je buď v anglické nebo německé verzi.

Foto: pixabay


Místo pro vaše názory