Aktuální informace pro cestu do Rakouska

Autor:

Podmínky pro vstup do Rakouska se opět lehce mění. Pokud budete chtít vyrazit za hranice, budete se muset prvně registrovat. Informace jsou aktuální k lednu 2021.

Tato registrace je povinná. Jedinou výjimkou jsou osoby, které nepodléhají absolvování testu nebo karantény. Jedná se o: řidiče zajišťující nákladní a osobní dopravu; pendlery; cesty za účelem školní docházky; repatriační jízdy; tranzitu přes Rakousko bez zastavení; pasažery IZS a další (celkový výpis osvobozených od registrace naleznete na stránkách MZV). Jestliže člověk cestuje z nebo do Rakouska kvůli lékařskému výkonu (nezbytnému), musí se zaregistrovat rovněž (i když nemusí mít test/karanténu).

Po online registraci přijde automaticky potvrzení na emailovou adresu. To mějte vždy u sebe, můžete jej mít uložené v telefonu a nebo pro jistotu vytisknuté. Povinnost podstoupit 10denní karanténu po vstupu do země stále platí, a to bez ohledu na negativní PCR test. V případě vycestovaní dbejte na včasné provedení této registrace, protože v opačném případě hrozí pokuta až do 1450 eur, což je v přepočtu na české koruny asi 38 tisíc.

Formulář naleznete zde a je buď v anglické nebo německé verzi.

Foto: pixabay


Místo pro vaše názory