Anglie plánuje v průběhu let vytvořit více národních parků

Autor:

Britská vláda nedávno oznámila, že se dohodla na 25 letém plánu, během kterého v zemi vznikne více národních parků. Ty budou ochraňovat autentičnost panenské přírody na Britských ostrovech.

V současné době má Británie 10 takových parků. Jedná se o Broads, Dartmoor, Exmoor, Lake District, New Forest, Northumberland, North York Moors, Peak District, South Downs a Yorkshire Dales. Cílem projektu je zlepčit přístup veřejnosti k přírodě a zároveň ochránit divokou zvěř a bohatou biologickou rozmanitost. Projekt by se měl zaměřit na obnovu některých biotopů – například mokřadů a rašelinišť, výsadbu nových lesů a nebo vzdělávací programy pro širokou veřejnost.

Doba koronavirová lidem ukázala, že se příroda mohla znovu nadechnout a začít se obnovovat. Přeci jen za dobu trvání pandemie ubylo i znečištění ve vzduchu. Lidem se lépe dýchá a je čas se přírodě alespoň tkato odvděčit a pomoci ji v těch místech, na která sama nestačí. Předpokládá se také, že díky projektu vznikne hned několik stovek nových pracovních míst. Výhra na obou stranách.

Foto: pixabay.com