Aplikace Google Maps zpříjemní cestování veřejnou dopravou

Autor:

Pokud hojně využíváte na svém mobilním telefonu aplikaci Google Maps, můžete začít jásat. Google přišel s novinkami, které budou fungovat jak na iOS, tak i na Androidu. Novinky vám zlepší den a navíc budete stále v obraze, co se děje a podle toho se budete moci i zařídit, protože nově budou mapy propojené s městskou hromadnou dopravou.

V mapové aplikaci si budete moci snadno dohledat spoje a přitom se vám ukáže, jestli mají zrovna zpoždění, a to celé v reálném čase. Budete stále v obraze a stejně tak budete vědět, kde se váš spoj zrovna nachází a podle toho můžete zvolit rychlejší nebo naopak pomalejší styl chůze.

Druhou avizovanou novinkou bude, že se vám ukáže aktuální naplněnost spoje. Jde o super novinku, která jistě potěší lidi, kterým jezdí spoj každých deset minut a můžou si vybrat. Ti, kteří využívají například příměstské autobusy, které jezdí jednou za hodinu, se raději budou chvíli mačkat, než aby počkali na další spoj. Každopádně nápad dobrý.

Obě novinky by se měly vztahovat jak na autobusy, tak i na tramvaje a metro. Aktualizace aplikace bude dostupná ve více jak 200 zemí světa, včetně České republiky. Novinky v Google Maps se začnou instalovat postupně, tudíž nezoufejte, pokud ji na svém telefonu zatím nemáte. Časem se určitě objeví.

Zdroj foto: Pixabay
Zdroj info: Google – tisková zpráva