Aplikace, které si musíte stáhnout do mobilu dřív, než vyrazíte na cesty

Autor:

Občas není na škodu mít v telefonu aplikace, které vás v případě potřeby zachrání. Pokud budete cestovat s cestovní kanceláří, tak je pravděpodobnost, že tyto aplikace využijete velmi malá, ale víte jak, náhoda je blbec. Avšak v dnešní době více lidí cestuje na vlastní pěst, zejména pro to, že výrazně ušetří. A tak se pojďme podívat, co vám nesmí chybět v mobilním telefonu.

Překladač

Pokud umíte perfektně anglicky, neměl by pro vás být problém se domluvit. Pokud si nejste jistí nebo si nemůžete vzpomenout na nějaké slovíčko, vždy se hodí mít při ruce slovík. Samozřejmě, že ne ten knížní, ale v telefonu, přeci jen šetříme místo. Ať už slovník nebo překladač se dají stáhnout zdarma. Stejně tak si raději stáhněte slovníky, pro které nepotřebujete být připojeni k internetu, určtitě se vyplatí více.

Mapy

Není nic horšího, než když vám dojdou data na telefonu a vy jste se zrovna ztratili někde uprostřed pouště nebo džungle. Wifi připojení na míle daleko a tak vám nezbývá než bloudit zase dál. Stáhněte si takové mapy, které můžete používat i v offline režimu, což se hodí v případě, že vám skutečně dojde data. Velké plus je, že i v případě offline režimu funguje hodnocení podniků a tak si můžete vybrat, kde se najíte, až vám dojdou síly při hledání cesty ven.

Průvodce

Jestliže jste si svůj výlet nenaplánovali do sebemenšího puntíku, určitě si budete muset stáhnout nějakou aplikaci průvodce. Jako první vás jistě napadne TripAdvisor nebo Google trips. My pro vás máme ještě jeden tip. Jedná se o aplikaci Triposo. Tato aplikace shromažďuje zajímavosti o daném místě rovnou z internetu a tak vám nabídne to nejlepší, co můžete navštívit ve svém okolí, kde se právě nacházíte.

Doprava

Pokud nemáte v plánu si v místě dovolené nebo zahraniční cesty půjčovat vůz, pak se vám bude hodit jedna z následujících aplikací. Tak nějak zažitou volbou v cizině je Uber, ten jistě znáte i z našich končin. Zkusit můžete třeba i aplikaci Citymapper, který vám pomůže v plánování, například jaký dopravní prostředek zvolit, abyste se co nejpohodlněji dostali z bodu A do bodu B. Hodí se si stáhnout i aplikaci mhd země, ve které se nacházíte, ať nemusíte složitě hledat na internetu.

Hry

Nejlepší, jak se zabavit při čekání na zpožděný let. Stáhněte si do mobilu nějakou hru. Vybírat můžete z mnoha druhů, které jsou navíc zadarmo. Zbývá si už jen vybrat, jestli chcete raději strategii nebo se spokojíte s tetrisem. Výhodou je, že hry můžete hrát i v letadle, kde jinak normálně musíte mít vypnutá data. Takže nepřipadá v úvahu používat Instagram ani Messenger.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost, Google, TripAdvasor