Balt nebo Bodamské jezero? Němci neví, kde budou trávit letní dovolenou

Autor:

Letní sezóna se blíží, ale vlivem koronavirové nákazy se změnily plány všem lidem na světě. V Německu se na dovolenou těší přes milióny občanů, avšak kde ji nakonec stráví, není jisté. Cestování do zahraničí se nedoporučuje a není zatím také povolené. Politici v Německu často přicházejí s rozdílnými informacemi, a tak občané nemohou na nic spoléhat, ani na to kde nakonec stráví léto.

Němci jsou varováni před cestováním do zahraničí – výjimku netvoří ani Česko nebo Rakousko, které jsou méně postižené nákazou. Všichni se tak zřejmě budou muset spokojit se strávenou dovolenou u Baltského moře. Druhou variantou by mohlo být i Bodamské jezero. Zahraniční cesty nebudou příliš na pořadu dne.

U Baltského moře je to spíše pro lidi, kteří nemají rádi horko. Teplota moře se mnohdy vyšplhá sotvat nad 20 stupňů, takže na velké koupání to není. Spíše tak na procházky a poznávání okolí. Někomu může být protivný i neustávající vítr, přesto se u moře nacházejí zajímavá místa, která by neměl vynechat žádný cestovatel – tedy po tom až se zpřístupní hranice. Zatím si tyto krásy mohou užívat jen Němci.

Foto: pixabay – Mainau (květinový ostrov)

Jedním takovým je Rujána. Mimochodem zrovna toto místo patřilo v dobách železné opony k nejfrekventvanějším cílům českých rekreantů. Rujána je však známá pro své křídové útesy, na které se turisté jezdí dívat. Dalším zajímavým místem k návštěvě jsou Severofríské ostrovy. V závislosti na přílivu a odlivu je možné se dostat na ostrovy pešky po mořském dně.

Sami byste se tam pohybovat ale neměli – existují akreditovaní průvodci, kteří vám zajistí bezpečný průchod watty (periodicky zaplavované plochy mořských mělčin). Sami se přes watty můžete vydat jen v případě velmi dobré viditelnosti a také znalosti času – tedy do kdy se musíte vrátit zpět na bezpečnou zem – jinak se může stát, že vás spolkne moře.

Naopak Bodamské jezero a nebo také Švábské moře, jak mu Němci přezdívají, je údajně skrytá perla Evropy. Jezero leží na území tří států a nabízí tak velmi širokou přírodní i kulturní rozmanitost. Každý si tu najde to své – od plavání v azurové vodě jezera, přes návštěvu květinového ostrova Mainau až po túry v nesčetných turistických stezkách.

Zdroj informací: Invia – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay