Barcelona je ráj pro kapesní krádeže

Autor:

Krásné a přátelské město, ve kterém byste hledali těžkou kriminalitu. Avšak jeden problém tu stejně existuje, ostatně o městu se říká, že se jedná o hlavní město kapsářů. Poslední dobou číhá nebezpečí na každém rohu. S přibývajícím turismem se situace ve městě podstatně zhoršuje. Pozor je třeba si dávat nejen v metru, ale i na rušných ulicích nebo v obchodech.

S drobnými krádežemi se můžete setkat také v kavárnách. Ostražití byste měli být také na cizince, kteří se s vámi dají do řeči a budou vám tvrdit, že byli právě okradeni a budou po vás požadovat peníze, aby se dostali domu. Většinou to bývají částky okolo 50 eur. Stačí chvilka nepozornosti a jste chudší o víc, než jste si mysleli.

Pokud si budete vybírat z bankomatu, rozhodně se vyhýbejte turisticky přeplněným místům a ulicím. Pokud necestujete sami, je to velká výhoda. Váš parťák vám může krýt záda, zatímco vy si v klidu vyberete peníze. Pozor si také dávejte na lidi, kteří se vám budou snažit pomoct ve chvíli, kdy se vaše karta zasekne v bankomatu a nepůjde ji vyndat. Raději problém nahlaste své bance, případně zavolejte na infolinku.

Oblast Las Rambias je známá pro své hazardní hry a nachází se tu největší koncentrace podvodníků na jednom místě. Proto se vyhýbejte známé hře „Skořápky“. Hra spočívá v tom, že musíte uhádnout pod jakým hrníčkem nebo skořápkou se nachází kulička, když uhodnete získáte 50 euro, avšak můžete si být jisti, že nevyhrajete nikdy. Pokud lidé kolem vás budou vyhrávat, je to jen past na důvěřivé turisty.

Místu by se také měli vyhýbat muži, kteří cestují sami. Prý se tu v noci mohou setkat s agresivními prostitutkami, které spolupracují se zloději. Není neobvyklé, aby muži byli okradeni takovým způsobem, že zůstanou stát na ulici nazí. Naopak dámy, cestující samy, by si měly dávat pozor v odlehlých částech města a starého města. Městská část Rával také nepatří mezi nejbezpečnější místa města.

Co nepotřebujete si raději nechejte vždy v bezpečí na hotelu.

Foto: Shutterstock.com