Bezpečí při cestování – Aplikace Waze nově ukazuje i námrazu

Autor:

Společnost Google nezapomíná na své uživatele a obě své oblíbené aplikace často zdokonaluje, aby sloužily co nejlépe mohou. Nyní se upgradu dočkala mezi českými lidmi oblíbená i aplikace Waze. Tato aplikace má velmi povedenou grafiku a také do ní můžete zaznamenávat různé události, jako jsou například policejní hlídky na cestě nebo kolaps dopravy ve směru, kterým jedete. Pomůžete tak ostatním řidičům.

Na začátku přicházející zimy, kdy to v hlavním městě moc nevypadá, avšak mimo ni už napadlo nespočet centimetrů sněhu, se aplikace aktualizovala a nyní nabízí i zobrazení námrazy. To je velmi šikovné upozornění, zejména pro začínající řidiče, kteří by možná mohli mít problém při zvládnutí situace. Avšak upozornění ocení jistě i ostatní. Nikdo se totiž nechce klouzat a počítat vteřiny, kdy to skončí.

Dobrá zpráva je, že vylepšení funguje, jak na operačním systému iOS, tak i na Androidech. Další novinkou kromě námrazy bude i zasněžená silnice. Tedy taková, kterou silničáři nestihli ještě upravit. Mapa vám následně vybere objízdnou trasu.

Zdroj informací: Waze – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay