Britské pobočky Thomase Cooka koupí konkurence

Autor:

Společnost Hays Travel koupí kamenné pobočky ve všech hlavních třídách velkých měst v Británii. Znamená to velkou naději pro propuštěné zaměstnance, kteří tak svou práci získají zpět. Přesněji se jedná o 555 poboček Thomas Cook, zachrání se tím více jak 2500 pracovních míst. Nejstarší cestovní kancelář světa zkrachovala minulý měsíc a vstoupila tak do likvidace.

Společnost, která koupí pobočky Thomase Cooka je na trhu už 40 let. V loňském roce se jí velmi dařilo a její tržby přesáhly miliardu liber, což je v přepočtu na naše peníze bezmála 30 miliard korun. Britský insolvenční úřad také uvedl, že společnost Hayes Travel zaměstnala už více jak 400 bývalých zaměstnanců zkrachovalé společnosti a další pracovní místa ještě nabídne.

Na likvidaci společnosti Thomas Cook dohlíží likvidátor, který se snaží zhodnotit všechna aktiva, avšak dle zdrojů by se aktiva dokázala označit za velmi malá až tristní. Mimo likvidátora dohlíží na proces i auditorská společnost KPMG, včetně poradenské společnosti Alix Partners.

Foto: Shutterstock.com