„Návštěvníkům Výstaviště i Stromovky se dosud nabízel pouze smutný pohled na chátrající a uzavřený objekt bývalé restaurace Bohemia. Nyní jsme této historické budově navrátili její bývalou krásu a mě těší, že brzy otevřeme Pražanům nový reprezentativní a kultivovaný prostor pro konání nejrůznějších akcí,“ komentoval Pavel Vyhnánek, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí a rozpočtu.

V restauraci se nachází prostorný sál pro konání společenských a kulturních akcí. Budoucím návštěvníkům budou k dispozici ještě v horním patře dva salonky například pro komorní setkávání nebo obchodní jednání. Součástí objektu je také špičkově vybavená kuchyně se zázemím pro náročnějších catering, menší kuchyně se nachází i v horním patře. Kapacita budovy je 164 osob.

„Budova Bohemia patří vedle Průmyslového paláce k historicky nejvýznamnějším objektům na Výstavišti. Osobně jsem moc rád, že byla zachována a velmi citlivě renovována, díky čemuž můžeme našim návštěvníkům a obchodním partnerům nabídnout další unikátní místo pro řadu ať už kulturních akcí nebo společenských setkání. Přestože rekonstrukce vyžadovala skutečně rozsáhlé úpravy a zachovány byly prakticky jen obvodové zdi, střechy zázemí a věžiček, podařilo se zachránit další historický objekt, který si svou budoucnost bezesporu zaslouží,“ řekl Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

Zdroj informací: Magistrát města Prahy
Foto: Výstaviště Praha