Češi cestují raději autem než letadlem

Autor:

Zatímco zbytek Evropy létá často a rád. Češi k tomu mají jiný přístup, raději využijí při cestování vlastní nebo půjčený automobil. Právem v tomto směru cestování patří ke špičce v Evropě. Jako další dopravní prostředek využívají raději služeb autobusů než vlaků. Ostatně právě krátkodobé autobusové zájezdy do zahraničí se těší velké oblibě nejen v létě.

Pokud se jedná o dalekou destinaci, Češi i tak raději zvolí auto. Výhody jsou veliké. Autem si můžete zajet, kam chcete a podívat se i po okolí, aniž byste museli setrvávat na jednom místě. Naproti tomu s letadlem přistanete do jedné cílové stanice a daleké výlety do okolí nepřipadají v úvahu, ledaže byste si auto půjčili na místě. Národnosti, které také raději volí formu cestování autem jsou Slováci a Portugalci.

Pro představu leteckou dopravu, ať už na dovolenou nebo na služební cestu, využívá pouze 6% cestovatelů. Autobusem pak cestuje 8% cestovatelů a vlaková doprava je na tom obdobně jako ta letecká. Cestovaní automobilem je také výhodné po ekonomické stránce. Pokud se sejde parta kamarádů a složí se na benzín, je cena cesty téměř za pakatel. Kdežto letenku nelze nijak dělit, cena je pevná. Jakým způsobem cestujete do zahraničí vy?

Foto: pixabay