Češi mají rádi Kateřiny a Hany. Tato ženská jména dostávají nejčastěji květiny

Autor:

Ženy, které budou mít tento týden svátek, vedou v žebříčku jmen, jejichž držitelky nejčastěji dostávají různorodé kytice.

Vyplývá to z obchodních údajů květinového e-shopu Florea. „Kateřina žebříček objednávek vede, ačkoli podle statistik je to až sedmé nejčastější ženské jméno,“ potvrzuje Vratislav Novák, provozní ředitel online květinářství. „Hned druhá je ale Jana, která je nejtypičtějším jménem českých žen,“ dodává.

Po Kateřině (slavící svátek 25. 11.) a Janě (24. 5.) následují v Top 5 Veronika (7. 2., dvanácté nejčastější jméno), Lucie (13. 12., osmá nejčetnější) a Hana (15. 8., čtyřka podle počtu stejně pojmenovaných žen).

Čím si právě Kateřiny vysloužily největší pozornost, se ale ze statistik květinářství nedá vyčíst. „Pokud jde o druh kytice, je to velmi rozmanité ‒ dárci objednávají od pár kousků růži až po opravdu honosné kytice,“ říká Novák. Nejvíc na odbyt jdou podle něho kytice sto růží, jednoznačně vedou rudé růže jako symbol lásky. V roce 2021 prodala Florea více než 6,5 milionu květin.

Zdroj informací: Florea
Foto: Pixabay