Češi si letos kvůli dovolené koupí raději automobil než letenky

Autor:

Automobil je v době pandemie nejbezpečnějším dopravním prostředkem, který vás ochrání před stále trvající hrozbou nákazy COVID-19. Minimalizujete kontakt s dalšími lidmi a dovolenou si neohrozíte. Život Čechů se postupně vrací do zajetých kolejí, přesto letošní prázdniny nebudou takové, na jaké jsme byli zvyklí. Cestování do zahraničí je omezeno a stále spojeno s rizikem nákazy COVID-19. Nejrozumnější volbou je tak cestování po souši, ať už po České republice nebo i do nejbližších zahraničních destinací. Putování letadlem, autobusem či vlakem tak letos nahradí vlastní automobily, které jsou i díky dostupnosti financování rozumnou investicí do budoucnosti.

Letošní sezóna dovolených bude pro všechny velkou výzvou. Musí se změnit návyky a rozumně zvážit rizika spojená s cestováním. Již nyní eviduje společnost AAA AUTO v autocentrech zvýšený zájem o větší rodinné vozy. Zákazníci přiznávají, že z obav o své zdraví raději zainvestují do většího automobilu než do letenek. Protože letní dovolené se blíží a nové automobily jsou díky výpadkům ve výrobě nedostupné kvůli enormním
čekacím lhůtám, zájem roste každým dnem. Ojeté automobily jsou v současnosti prakticky nejdostupnějšími vozy, které jsou ihned k odběru.

Roste zájem i o financování nákupu vozů na splátky. Úrokové sazby se drží na stále velmi nízké úrovni. Společnost spolupracuje se sedmi největšími finančními společnostmi na trhu, proto zákazníkům dokážeme nabídnout výhodné financování na jakýkoliv automobil bez ohledu na rok výroby a i s nulovou akontací – uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings. Dalším pozitivem je i přetrvávající nízká cena ropy a z toho vyplývající levný benzín a nafta. Dovolená autem po Česku tak bude z hlediska nákladů na ujetou vzdálenost levnější, než v jiných letech.

Zdroj informací: AAA Auto, SDA
Zdroj foto: Pixabay