Česko z ptačí perspektivy. Strhující pohledy na Lipno a Šumavu

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z ptačí perspektivy. Nemůžu jinak, než souhlasit. Vždyť to byl prvotní motiv, proč lidé ze závisti ptákům, začali tvořit létající stroje. Rychlost cestování a úspora času jsou až sekundárním bonusem. Létání je natolik krásnou záležitostí, které opravdu snadno propadnete a budete chtít víc a víc.

S každým vzletem za sebou necháte starosti všedního života, odbouráte stres a podlehnete strhujícím výhledům na krajinu, která vám zeširoka otevře své okolí. I stejné místo vypadá pokaždé jinak.

Jako pilot, který vzhůru utíká před každodenní rutinou “písalkova” života, jsem se rozhodl, že chci tyto pohledy sdílet s širokou veřejností. Vždyť to znáte, radost ze zážitku je o to větší, když to máte komu ukázat.

V pravidelném sloupku Česko z ptačí perspektivy se tak budu věnovat jednotlivým částem naší země, která umí být až překvapivě krásná a silně rozmanitá. Pohled shora pak odhalí úplně jiný rozměr naší rodné krajiny. V tomto prvním díle se mnou můžete prožít letecký výlet nad jihem Čech.

Lipno tak odhalí svou obří vodní hladinu lemovanou majestátními šumavskými kopci. Pohled na udržované přístavy, lodě a nové ubytovací zařízení působí jako z přímořského letoviska. To Český Krumlov působí naopak velmi kompaktně s kroutící se Vltavou jeho nitrem.

Nádherné jsou i vltavské meandry, orlická přehrada nebo hrad Zvíkov, který stojí na svém poloostrově obklopený malebnou přírodou. České zámky a hrady jsou věcí, kterou nám ostatní země můžou jen a jen závidět.

Pohodlně se usaďte, náš výlet do českých oblak začíná!


Místo pro vaše názory

ČeskoCestujemeNovinkyZajímavosti