Českým turistům se znovu otevírá oblíbený Egypt

Autor:

Nestihli jste ještě letošní dovolenou? Pak se můžete zase vydat do velmi oblíbené destinace, kterou je právě Egypt. Od soboty 3. října je v provozu pravidelná linka. Dle statistik patří právě Egypt mezi nejoblíbenější a neprodávanější zájezdové destinace – hlavně co se týká mimosezónních dovolených. Oblíbený je také na trávení období kolem Vánoc a Silvestra.

Nejčastěji lidé jezdí do Hurghady a ubytovávají se minimálně ve 4 hvězdičkových hotelech. Navíc dovolená nestojí mnoho peněz, a tak si ji může dovolit téměř každý. Cenu samozřejmě také ovlivňuje fakt, že se nejedná o hlavní sezónu – stejně jako u ostatních destinací je rozdíl v ceně velmi znatelný.

Foto: Pixabay – Hurghada

Většina tuzemských kanceláří zahájila prodej dovolených v Egyptě už před týdnem, aby se dnes mohli odbavit první cestující. Důležitá informace ale je, že pro vstup do země je nutné mít u sebe negativní výsledek na koronavirus, který není starší 72 hodin. Pokud cestujete do oblastí Hurghady, Taba nebo Marsa Alam je možné dle ministerstva zahraničí podstoupit test přímo na letišti za zhruba 700 korun – na vše se ale raději doptejte cestovní kanceláře, se kterou do Egypta poletíte. Dále musí cestující vyplnit formulář, který odevzdají na letišti příslušnému pracovníku. Lidé by také neměli zapomínat na cestovní pojištění.

Po návratu do Čech je opět nutné mít u sebe negativní výsledek na COVID-19 nebo podstoupit karanténu. Samozřejmostí je také vyplnění příjezdového formuláře – který je nutný pro všechny, kteří se vracejí z rizikových oblastí.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay