Cestování jako lék pro lepší partnerský život

Autor:

Špatná nálada nebo nespokojenost v práci se může negativně odrazit na soukromém životě a bohužel také v intimních vztazích. Pokud vám něco z toho přijde známé, neměli byste na nic čekat a raději vyrazit na výlet. Jestli to situace dovolí, tak klidně na delší dovolenou. Uvidíte, jak se vše najednou zlepší a život bude zase o něco sluníčkovější.

Jestli vaše jediná dovolená je v létě dva týdny u moře, tak se nemůžete ani divit, že se to podepisuje na vašem vztahu a životě. Každý den chodíte do práce, která vás možná nebaví. Můžete dojíždět autem, to znamená často stát v nekonečných kolonách a nebo se v mhd mačkat s dalšími lidmi, kteří nevoní zrovna po fialkách. Doma na vás pak čeká zpruzený partner, protože jste v tom celém stresu zapomněli na vaše výročí. Den nemůže být lepší. Jdete spát a zítra začíná tenhle kolotoč nanovo…

Stále nechápete, jak s tímto vším souvisí cestování? Je to jednoduché. Cestování je restart. Přiznejte se, kolikrát už jste v práci nebo o polední pauze projížděli sociální sítě nebo různé články a říkali si „To by bylo super, kdybych tam byl/a taky.“ Asi často, že ano?

Je třeba poslouchat vaše vnitřní tužby, jinak se ze všeho zblázníte a nebude s vámi žádná řeč. Nemusíte si zbytečně čerpat volno uprostřed týdne, na co existují víkendy? Jestli budete oponovat tím, že si chcete o víkendu odpočinout, tak přece není nic lepšího než cestování.

Není zas takové tajemství, že cestování zlepšuje snad vše ve vašem životě. Britští vědci zkoumali, jaký vliv má cestování na partnery. Výzkumu se zúčastnilo bez mála milion lidí a jejich úkolem bylo vyplnit dotazník po své dovolené. Popsat v něm pocity a emoce, které zažívali. A jak to dopadlo? Mnoho respondentů odpovědělo, že po návratu do rutinního života byli mnohem spokojenější. Jedné desetině se zlepšil sexuální život. Další nasbírali kreativní nápady, které jim významně pomohly v jejich práci. Stejně tak polovina lidí uvedla, že od dovolené se ji mnohem lépe usíná a spí.

Tak co, stále ještě pochybujete o blahodárném účinku cestování? Přeci jen, musíte si uvědomit, že každý výlet či dovolená, kterou podniknete v průběhu roku, je únik z reality. Lék na duši. Nečekají vás žádné deadliny, nemusíte být v práci přesčas, můžete si udělat chvíli na svého partnera a dát dohromady pochroumaná pouta mezi vámi. Budete mít na sebe mnohem více času, než je tomu doma a budete si nejen duševně zase o trochu blíž. Celkově se uleví vašemu duševnímu stavu a opadne veškerý stres a nepohoda, které vás svazovaly v nekonečném kruhu, ze kterého nešlo uniknout. Pořekadlo, že slunce nabíjí štěstím, v tomto případě platí dvojnásob.

Foto: pixabay