Cestování jako nový lék pro lepší spánek a partnerský život

Autor:

Špatná nálada, nespokojenost v práci či dokonce deprese se může negativně odrážet na vašem životě a vašich intimních vztazích. Jestli něco z toho pociťujete, měli byste si okamžitě sbalit kufry a vyrazit na výlet. Pokud to situace dovoluje, tak klidně na delší dovolenou. Uvidíte, jak se vše najednou zlepší a život bude sluníčkovější.

Jestli vaše jediná dovolená je v létě dva týdny u moře, tak se nemůžete ani divit, že se to podepisuje na vašem stavu a životě. Každý den chodíte do práce, která vás možná nebaví. Musíte se do ní dostat buď autem, to znamená často stát v nekonečných kolonách a nebo se v mhd mačkat z dalšími lidmi, které nevoní zrovna po fialkách. Toho by měl dost každý. Doma na vás pak čeká zpruzený partner, protože jste v tom celém stresu zapomněli na vaše výročí. Den nemůže být lepší. Jdete spát a zítra začíná tenhle kolotoč znova…

Stále nechápete, jak s tímto vším souvisí cestování? Je to jednoduché. Cestování bude restart pro vaši duši. Přiznejte se, kolikrát už jste v práci nebo o pauze projížděli sociální sítě nebo různé články a říkali si „To by bylo super, kdybych tam byl/a taky.“ Mockrát, že? Nic vám nebrání. Je třeba poslouchat také vaše vnitřní tužby, jinak se ze všeho zblázníte a nebude s vámi žádná řeč. Nemusíte si zbytečně čerpat volno uprostřed týdne, na co existují víkendy? Jestli budete oponovat tím, že si chcete o víkendu odpočinout, tak přece není nic lepšího na odpočinek než cestování.

Není zas takové tajemství, že cestování zlepšuje snad vše ve vašem životě. Aby se tomu dostalo na důležitosti, požádala jedna cestovní kancelář britské vědce, aby zkoumali, jaký vliv má cestování na lidi, především partnery. Úkolem všech lidí, a nemyslete si, že to bylo pár jedinců, jednalo se o miliony, bylo vyplnit dotazník po své dovolené a popsat v ní pocit a emoce, které zažívali. A jak to dopadlo? Mnoho respondentů odpovědělo, že po návratu do rutinního života byli mnohem spokojenější. Jedné desetině se zlepšil sexuální život. Další nasbírali kreativní nápady, které jim významně pomohly v jejich práci. Stejně tak polovina lidí uvedla, že od dovolené se ji mnohem lépe usíná a spí.

Tak co, stále ještě pochybujete o blahodárném účinku cestování? Přeci jen, musíte si uvědomit, že každý výlet či dovolená, kterou podniknete v průběhu roku, je jakési vypadnutí z reality. Lék na vaši stresem strhanou duši. Nečekají vás žádné deadliny, nemusíte být v práci přesčas, můžete si udělat chvíli na svého partnera a dát dohromady pochroumaná pouta mezi vámi. Budete mít na sebe mnohem více času, než je tomu doma a budete si nejen duševně zase o trochu blíž. Celkově se uleví vašemu duševnímu stavu a opadne veškerý stres a nepohoda, které vás svazovaly v nekonečném kruhu, ze kterého nešlo uniknout. Pořekadlo, že slunce nabíjí štěstím, v tomto případě opravdu platí.

Blíží se víkend, co takhle sbalit kufry a někam vyrazit? Místo toho, abyste zabručeně seděli doma a koukali na televizi nebo do počítače. Počasí není přeci překážka. My cestujeme celoročně a také žijeme. Ostatně, když není venku hezky je větší pravděpodobnost, že potkáte ve vašem cíli méně lidí a to je vítaný plus!

Foto: Shutterstock.com