Cestování podle horoskopu: Jaké destinace jsou nejvhodnější pro Berana?

Autor:

Energičtí Berani dávají přednost místům, kde praží Slunce a o zážitky není nouze. Dobrodružství, vzrušení, akce – to je „svatá trojice“ jejich ideální dovolené.

Do všeho se vrhají po hlavě a život si užívají na plné pecky. Připravili jsme tři tipy na dovolenou, která bude pro Berany výzvou, již tolik milují a napěchovanou zážitky, po kterých bytostně touží. Aktivní Berani si tu přijdou na své, dobijí baterky a po návratu bude jejich vnitřní oheň planout a hřát ještě víc než předtím.

Sydney, Austrálie

Berani jakéhokoli věku jsou věčně mladí. Jsou odvážní, vášniví a optimističtí. Jejich nezlomná povaha je většinou zavede v životě daleko. Třeba až na „druhý konec světa“. Milují rozdmýchávání plamenů života a proto je pro ně Austrálie, která je téměř synonymem pro dobrodružství, ideální destinací. V nejlidnatějším australském městě Sydney se budou Berani cítit dokonale. Tepající kosmopolitní velkoměsto na australském pobřeží nabízí nejen kvalitní kulturní vyžití, ale i nádherné pláže a další přírodní krásy a také nepřeberné množství aktivit a pořádnou porci zábavy. Tady se Beranům pořádně rozbuší srdce a budou se cítit naživu ještě víc než obvykle.

Poté, co si zblízka prohlédnou ikonické stavby Opera House a Harbour Bridge, zavítají určitě na známou pláž Bondi Beach. Více než kilometrová pláž je plná nejen parádních vln, které lákají k surfování, ale i restaurací, barů a kaváren. Berani rádi zkouší cokoliv nového, proto určitě ochutnají vyhlášené fish and chips ve zdejším Bondi Fish House a vykoupají se ve venkovním bazéně se slanou vodou Bondi Icebergs Pool, který je přímo součástí skal na okraji zálivu. Pak se procházkou s krásnými výhledy vydají vydají k pláži Coogee. A na delší výlet se vypraví do Blue Mountains (Modrých hor) plných divoké australské přírody, vzácné fauny i flóry, strmých útesů, eukalyptových lesů a vodopádů.

Tip: Bydlet můžete třeba v ADGE Apartment Hotel, což je butikový hotel s perfektní polohou v módní části města, který je zosobněním rovnováhy mezi nadčasovým pohodlím a moderním luxusem. Jeho poloha je bezkonkurenční díky blízkosti těch nejlepších míst v Sydney, kde se dá skvěle nakupovat, pít, jíst a užívat si života.

Punta Skala, Chorvatsko

Dobrodružná dovolená se spoustou aktivního odpočinku, ideálně uprostřed přírody – to je beraní dovolená snů. Zástupci prvního ohnivého znamení chtějí být tam, kde se něco děje, nesnáší rutinu, rádi soutěží a vyhrávají a rádi se baví. Proto by se měli vypravit na chorvatský poloostrov Punta Skala nedaleko Zadaru a svůj sen si tam do puntíku splnit. Zakusit tu mohou pohyb všeho druhu, od klasických aktivit typu plavání, potápění a šnorchlování, přes cyklistiku, pěší turistiku krásnou přírodou, lážový volejbal, surfování až po jízdu na kole i koni.

Pokud zatouží po adrenalinovější zábavě, mohou se vypravit na Mašlenički most a vrhnout se z něj po hlavě dolů, pochopitelně jištěni bungee jumpingovým lanem. Kouzelná příroda pak na Berany čeká v Národním parku Paklenica (53 km) nebo Krka (89 km). Po moři se dá podniknout plavba do Národního parku Kornati a rezervace Telašćica (48 km). Po dobrém sportovním výkonu vyhládne. Zdejší dalmácké speciality a lahodné čerstvé ryby zalité tradičními víny, uspokojí všechna znamení zvěrokruhu. Ale nejen dobrým jídlem člověk je živ. Jak již bylo řečeno, Berani milují objevování.

V jen 12 kilometrů vzdáleném Zadaru si přijdou na své. Malebné historické město nabízí kromě starobylých památek i dvě dech beroucí moderní atrakce. Mořské varhany – soustavu trubek a píšťal, na které „hraje“ moře, a Pozdrav slunci – vizuální objekt ze skleněných desek a fotovoltaických solárních panelů. Po soumraku (mimochodem západy slunce tu opravdu stojí za to) nastává magická hra světel, na kterou se jen tak nezapomíná.

Tip: Nejen bydlet, ale také si skvěle zasportovat a odpočinout, mohou (nejen) Berani například v resortu Falkensteiner Punta Skala. Zdejší špičkovými přístroji vybavený vnitřní fitness areál má rozlohu 800 m2. Vyplavit endorfiny mohou i ve venkovním sportovním centru. Čeká tu na ně desítka tenisových kurtů, multi-sportovní kurty s umělým trávníkem, hřiště na mini-fotbal, basketbal, minigolfové a golfové tréninkové hřiště. Dále tu najdete kurty na volejbal, plážový volejbal, badminton a „sport 21. století“ – padel. Prostě aktivní dovolená snů. Hosté mohou volit mezi moderním hotelem & SPA Iadera, rodinným hotelem Diadora nebo prémiovými apartmány Senia. Nadstandardní služby doplňuje lázeňská péče v lázních Acquapura a zdravá, kreativní a lahodná kuchyně.

Machu Picchu, Peru

Pěší track až na vrcholky And, k jednomu z nových sedmi divů světa, přinese Beranům pocit euforie. Milují fyzickou aktivitu i přírodu, rádi objevují, zdolávají překážky a tráví čas na čerstvém vzduchu pod slunečními parsky, které ohnivé znamení nabíjejí.

Incké kultovní město Machu Picchu leží zhruba 80 kilometrů od města Cuzco. Je sice možné sem dojet výletním autobusem, ale mnohem dobrodružnější, což Berani náležitě ocení, je cesta vlakem a následná pěší túra. Berani si často vybírají destinace, které prověří jejich odvahu a fyzickou zdatnost. Jejich vládce Mars je planetou bojovníků a obdařil je touhou po zážitcích, které „nejsou zadarmo“. Utíkají před nudou a hledají stále lepší výzvy. Pohodlná cesta autobusem, která jim naservíruje cíl až před nos, není nic pro ně.

Ale občas musí i Berani přemýšlet dopředu a nejednat impulsivně. Vstupenky do Machu Picchu je totiž lepší koupit si předem, protože v sezóně bývají na několik dní v předstihu vyprodané. Seženete je buďto online nebo v oficiální prodejně Ministerstva kultury v Cuzcu. Nejlepší dobou pro návštěvu je východ slunce, kdy jsou ruiny díky světlu ještě fotogeničtější než obvykle a hlavně si je užijete bez davů.

Tip: Ubytovat se můžou třeba v městečku Ollantaytambo, které je plné inckých památek a křivolakých uliček, které dýchají tou pravou peruánskou atmosférou. Navíc není přeplněné turisty. Vlakem se odsud snadno dostanete do Aguas Calientes na úpatí hory Machu Picchu a následně buďto pěšky (cca 2 hodiny chůze) nebo autobusem (20 minut) až k branám stejnojmeného starověkého města Inků. Doporučujeme hotel El Albergue Ollantaytambo s prostornými vzdušnými pokoji uprostřed dokonale udržovaných subtropických zahrad s původními druhy rostlin. Vychutnáte si tu prvotřídní peruánskou i mezinárodní kuchyni z lokálních zdrojů za velmi příznivé ceny.

Zdroj info: TMR International
Zdroj foto: Pixabay