Cestování podle horoskopu: Nejlepší destinace pro lidi narozené ve znamení Lva

Autor:

Lidé narození ve znamení Lva jsou velmi kreativní, trochu marniví a rádi si užívají toho nejlepšího, co život nabízí.

Milují umění, kulturu a nádech luxusu. Jsou to požitkáři, rádi dobře jedí a navštěvují královské kulturní památky, jako jsou krásné paláce, kostely a hrady. Mají rádi inspirativní a akční místa, kde to vře zábavou a lesk velkoměst, ale oproti tomu i klid přírody a líné lenošení, při kterém je hladí slunce – jejich patron. Vybrali jsme pro vás tři dovolenkové destinace, kde budou Lvi vrnět blahem.

Jezero Wörthersee, Rakousko

Proč se trmácet na kraj světa, když sousední Rakousko nabízí všechny krásy světa? Největší a nejteplejší rakouské jezero Wörthersee je od českých hranic vzdálené jen zhruba 300 kilometrů. Průzračně čistá (dokonce pitná) voda v létě dosahuje teploty až 28 stupňů. Nejen Lvi se tu budou cítit jako v pohádce. Jejich královský naturel se tu může naplno projevit. Bydlet se totiž dá přímo na zámku.

Napřed si ale povíme, co můžete obdivovat v okolí. Město Klagenfurt je známým korutanským renesančním klenotem. U vytržení budete z mnoha zdejších paláců, nádvoří a náměstí i muzeí. Kuriozitou je pak jedno z nejmenších divadel světa, do secesního domečku se vejde jen 10 diváků a je nutná rezervace. Vyřádí se tu i sportovci. Obrovská pláž ve východní zátoce, osvětlená běžecká dráha, fitness hřiště v Kreuzberglu, golfové hřiště a ideální podmínky pro jachtaře potěší akčnější Lvy. Ale protože je toto znamení od přírody často rozkošnicky líné, upřednostní možná spíš opalovačku a cachtání v příjemně teplém jezeře, plážové bary a prvotřídní restaurace na břehu jezera. Ikonou tohoto nádherného jezera je malebné poutní místo Maria Wörth s romantickým kostelíkem, který se vypíná nad tyrkysově modrými vodami.

Nedaleko od něj najdete vyhlídkovou věž Pyramidenkogel, nejvyšší dřevěnou rozhlednu na světě. Vyveze vás na ni výtah. Na pohled z ní do konce života nezapomenete. Zpět dolů se můžete sklouznout na skluzavce. Lvi milují kulturu i památky. Hrady a zámky – to je jejich. Nenechte si ujít hrad Hochosterwitz na vrcholku strmého horského svahu. Cesta k němu se vine 14 branami až k monumentální tvrzi. Vydejte se i na zámek Rosegg s přilehlou zologickou zahradou a největším rakouským zahradním labyrintem. Zdejší muzeum voskových figurín vás taky dostane.

Vůbec nejznámější zámek v Korutanech najdete přímo na západním břehu jezera Wörthersee. Legendárním se stal mimo jiné díky seriálu „Ein Schloss am Wörthersee“ (česky Hotel u jezera), ve kterém si zahrál například i představitel Vinnetoua Pierre Brice. Žlutý renesanční zámek – hotel Falkensteiner Schlosshotel je symbolem elegantních lázní Velden. Mezi zdejší hosty patřili například šlechtici z Windsoru, excísařovna Soraya nebo herec Kirk Douglas, nějaký čas ho vlastnil multimilionář Gunter Sachs a nyní je jedním z nejkrásnějších hotelů široko daleko. Na sluncem políbené jižní straně Alp si tu mohou hosté vychutnat tedy královské bydlení s velkolepým wellness centremí. K hotelu samozřejmě patří i plážový klub s lehátky a přístupem k jezeru.

Foto: Pixabay – Řím

Řím, Itálie

Pokud chcete ještě dál na jih, zamiřte do slunné Itálie a vychutnejte si zdejší kolosální nádheru plnými doušky. Všechny sny vám splní věčné město Řím. Město maximálně fotogenické (což Lvi, kteří bývají přeborníky v selfíčkách, dozajista ocení), které nabízí gejzíry krásy a potěchy všech smyslů na každém kroku. Velkolepý a skvostný Řím přesně ladí s energií Lvů. Turisty osňuje odedávna. Pro svou oblibu nemusí dělat už nic dalšího, než jenom být. U Lvů to bývá podobné.

O nejslavnějších římských památkách jste dosud neslyšeli jedině v případě, že jste z jiné planety. Ať už je to monumentální Koloseum, kam se stojí za to vydat na večerní prohlídku, esence historie v podobě Fora Romana, dech beroucí starobylý Pantheon, vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí, ze které budete lovit bradu u kolen, velkolepé náměstí a bazilka sv. Petra, legendární Španělské schody nebo romantická Fontana di Trevi, ke které se vyplatí jít brzy ráno, abyste si ji vychutnali bez chumlu turistů s mincí v ruce a přáním v mysli.

Nejkrásnější je ale při západu slunce. Zapadající slunce nad tímto čarokrásným městem si nenechte ujít i z různých dokonalých vyhlídek, ze kterých budete mít Řím jako na dlani. Jeden z nejhezčích výhledů se naskýtá z vyhlídkové terasy na okraji vyhlášeného parku Villa Borghese, skvělé vyhlídky nabízí také Pahorek Kapitol (Campidoglio) nebo třeba pahorek Palatin, Aventin nebo Janikul. Lev slunce ve všech jeho podobách miluje, koneckonců, narodil se pod jeho nadvládou a když má dobrou náladu (což je v Římě zaručeno) září stejně silně.

Až budete přesyceni krásou, nasyťte i tělo. Ale nikam nespěchejte. Vyspěte se do 10 hodin dopoledne a pak se projděte ulicemi Trastevere a objevte jeho skryté vikýře a břečťanem obrostlé zdi. Zastavte se na oběd v jedné z typických trattorií této čtvrti a vychutnejte si víno a jídlo ve skvělé společnosti. Užijte si Řím všemi smysly. Dolce vita tu dostává zcela jasné rozměry.

Ubytovat se můžete například v hotýlku Domus Trevi, v budově ze 16. století, pouhých 100 metrů od fontány di Trevi přímo v srdci Říma. Náročnějším hostům, mezi něž se Lvi rozhodně řadí, se pak bude líbit třeba v penzionu Borghese Executive Suite, který sídlí v historické budově asi 5 minut chůze od parku Villa Borghese, lehounce stranou otravného ruchu velkoměsta, ale v docházkové vzdálenosti ke všem turistickým highlightům. Čekají tu na vás luxusní a prostorné pokoje, dokonalá snídaně a majitel, který by se pro spokojenost svých hostů klidně i přetrhl vejpůl.

Foto: Pixabay – Buddha

Hong Kong

Tepající velkoměstský „míšenec“ Evropy s Asií Lvy uhrane. Úchvatný mix kultur, který kromě asijské současnosti plné moderní techniky nabízí i rozkošnou britskou architekturu z koloniální éry a také zdejší tradiční čínskou minulost, má prostě šťávu. Divocí Lvi vyhledávají vzrušení, inspiraci a akci. Trocha hongkongské energie s nimi dělá zázraky. Na slunci se třpytící ohromující a osňující mrakodrapy, módní bary, nákupní orgie a pláže a příroda na zklidnění: Hong Kong je jedinečný a velkolepý, stejně jako zrozenci ve znamení Lva.

Co v něm určitě nesmíte minout? Na úchvatnou vyhlídku Victoria Peak vás sveze lanovka ze čtvrti Central napěchované mrakodrapy. Uvidíte odsud přístav Victoria a celé panorama města. Projít se můžete i kolem vrcholku. Zhruba dvouhodinová procházka vás odmění nezapomenutelnými výhledy do všech stran. Určitě navštivte i ostrov Lantau Island. Čeká tu na vás obří bronzový Buddha, a v kontrastu se zenově klidným budhistickým klášterem Po Lin, který stráží, tu zábava tryská proudem ve zdejším Disneylandu. Podívejte se i do rybářské vesničky Tai O, kde se vrátíte v čase před kolosy ze skla a oceli, které jsou dnes poznávacím znakem Hong Kongu.

I přes to je Hong Kong městem zeleným. Najdete tu pláže, rozlehlé parky, svěží lesy, neobydlené ostrovy i turistické stezky. Na procházkách po nich můžete potkat opice, pásovce i exotické ptáky. Vydejte se třeba do přírodního parku Sai Kung. Auta sem nesmí, s výjimkou autobusů a taxi. Hong Kong je také nákupním rájem. Navíc se tu nakupuje dobře a za levno, ať už je to oblečení nebo třeba elektronika. Ideální pro nakupování je čtvrť Kowloon, kde najdete také spoustu restaurací a místních trhů s tradičními řemeslnými výrobky. Určitě je zajděte alespoň omrknout. A když už budete v téhle čtvrti, počkejte tu do večera a z místa zvaného Tsim Sha Tsui si vychutnejte světelnou show, která každý den ve 20 hodin za doprovodu hudby rozbliká panorama mrakodrapů na Hongkong Island. Večer město vybuchuje gejzíry zábavy. Noční život tu jen kvete a navíc se tu skvěle najíte v některé z úctyhodných 11 000 restaurací většinou s dokonalými výhledy z výšky na město.

Pokud chcete rozsvícené mrakodrapy obdivovat i z postele, ubytujte se například v pětihvězdičkovém hotelu Mandarin Oriental Hong Kong. Ten nabízí několik restaurací včetně restaurace Mandarin Grill+Bar s hvězdičkou Michelin, dva bary, cukrárnu, lázně s tradičními čínskými a ajurvédskými procedurami a fitness centrum s krytým vyhřívaným bazénem. Najdete ho přímo ve čtvrti Central, hlavní obchodní a nákupní čtvrti. Prostorné a elegantní pokoje mají velkoformátová okna prosklená od podlahy až ke stropu s panoramatickým výhledem na město a přístav.

Zdroj informací: TRM International
Foto: Pixabay