Cestování podle horoskopu: Tahle místa jsou ideální pro zrozence ve znamení Kozoroh

Autor:

Zemití Kozorozi milují vše elegantní a stylové. Společenské elitě jejich druhu vyhovují místa, která se pyšní luxusem a pohodlím.

Jsou to konzervativní klasici, kteří obvykle nevyhledávají divoké a dobrodružné momenty, ale očekávají příjemnou a pohodlnou dovolenou. Trocha adrenalinu těmto „přísňákům“ ale určitě nezaškodí. Pokud mají navíc ascendent v ohnivějším znamení, rádi se uvolní a jejich „ledová krusta“ roztaje jako mávnutím kouzelného proutku.

Kozorozi většinou nedávají přednost neplánovaným a spontánním výletům s batohem na zádech, rádi mají vše předem dobře naplánováno. Tito workoholičtí tvorové s typickou opatrností horské kozy si jsou vědomi svého společenského image a postavení, a proto na ně nefungují žádné laciné triky. Ideální dovolená by měla splňovat jejich vysoké nároky a obohatit je.

Tokio, Japonsko

Hlavní město Japonska je známé svou technologickou vyspělostí, svéráznou popkulturou a zároveň lpěním na tradicích, které je konzervativním Kozorohům velmi blízké. Kozorozi jsou navíc milovníky nejen hor, ale i měst. Většinou se skvěle baví, když cestují do kosmopolitních měst, která nabízejí vyžití 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kozorozi mají také rádi pohodlí a velký výběr. Tokio nabízí nepřeberné a špičkové možnosti v oblasti gastronomie, ubytování i kulturního vyžití a plně dostojí své pověsti dynamické metropole a centra technologií, které se v dokonalém poměru mísí se starobylou a bohatou japonskou kulturou.

Fascinující Tokio je synonymem rozmanitosti. Kozorozi milující luxus si zde najdou spoustu možností, jak se vyřádit. Posnídají sushi, prohlédnou si nádherné císařské paláce, chrámy a kouzelné japonské zahrady, budou se proplétat džunglí třpytivých mrakodrapů, ti odvážnější si zazpívají v karaoke baru, a nakonec si skvěle nakoupí nejnovější elektronické vychytávky nebo tradiční kimono.

Co konkrétně v Tokiu nesmíte minout?

Rozhodně navštivte zahrady Císařského paláce Kókjo ve čtvrti Čijoda. Pokud se sem dostanete příští rok 23. prosince, budete si palác moci prohlédnout i zevnitř. Vzhledem k tomu, že je sídlem císařské rodiny, je po zbytek roku uzavřen. Pokud Tokio navštívíte v období od března do května, nevynechejte návštěvu Parku Ueno, který je v této části roku zahalen do květů rozkvetlých třešní. Japonci mají pro kochání se jejich krásou dokonce i slovo – hanami. Kromě této přírodní nádhery tu najdete i krásu vytvořenou lidmi. V těsné blízkosti jsou totiž některá úžasná muzea, např. Národní muzeum, Národní muzeum přírody a vědy a další.

Vyšplhat se můžete na některý z mrakodrapů, nebo třeba na napodobeninu Eiffelovky. Tokijská věž nabízí kromě úchvatného výhledu i obchody a akvárium. Ještě lepší výhledy na vás čekají ve věži Tokyo Skytree s průhlednou podlahou vyhlídky. Tady si ale radši udělejte před návštěvou rezervaci, o tuhle atrakci je totiž obrovský zájem. Dokonalé výhledy vám poskytne i Tokyo Metropolitan Government Building, navíc zdarma. Tomu ale odpovídá i fronta před ní.

Tokio je sídlem nejen svatostánků kapitalismu, ale i dokonalých prastarých chrámů a svatyní. Navštivte například Chrám Sensoji s přilehlou pagodou, šintoistickou Svatyni Nogi nebo Svatyni Meiji v parku Jojogi s muzeem pokladů a malbami ze života císaře Meijiho a jeho manželky. V Shiba Parku pak najdete buddhistický chrám Zojoji s dřevěnými tabulkami přání (můžete přidat i své). Tokijské parky jsou kapitolou sama pro sebe. Určitě se do nich vydejte a nechte se zaplavit krásou a klidem.

Ubytovat se můžete například v úžasném Hotelu Tokyo Station, který je zapsán na seznamu významných kulturních památek a nabízí nádherné pokoje v klasickém evropském duchu, francouzskou restauraci a stylové bary. Najdete ho hned vedle jižního východu z tokijského nádraží Marunouchi. Pokoje v hotelu v sobě kombinují kouzlo starých časů s moderním vybavením. Hotel se nachází pouhých 10 minut chůze od čtvrti Ginza a Tokijského mezinárodního fóra a 20 minut chůze od císařského paláce.

Pokud ale toužíte po něčem ryze japonském, zkuste třeba Grand Hyatt Tokyo – luxusní hotel v centru Roppongi Hills, multifunkčního komplexu s obchody, restauracemi, kinem, muzeem umění a observatoří. Stylové a moderní pokoje a apartmá jsou zařízené v japonském stylu. Standardem je vlastní koupelna s dešťovou sprchou a hlubokou vápencovou vanou, ve které můžete relaxovat po dlouhém dni.

Foto: Pixabay – Tokio

Montafon, Rakousko

Kozorozi jsou typickým zimním znamením. Milují být na vrcholu světa, a proto jim zimní hory poskytují vše, po čem touží. Nejen úžasnou čistotu prostředí, ale i nadhled nad všemi problémy, které zanechají hluboko pod sebou, a když se k nim vrátí, zjistí, že zas tak velké vlastně nebyly. A teď mají mnohem víc sil s nimi bojovat.

Pokud vás problémy potkají na cestách, a máte s sebou Kozoroha, máte vyhráno. Vlastně se do problémů vůbec nebudete mít šanci dostat, protože s ním nemůže být žádná cesta lépe naplánovaná. Důslední a pečliví Kozorozi dopředu eliminují jakékoli nebezpečí a nepříjemnosti. A přestože si potrpí na kvalitu, jsou vlastně skromní. Pokud se jeho přátelům a rodině daří dobře, cítí, že udělali vše, jak nejlépe mohli a jsou spokojení. Se spokojeným Kozorohem je pak radost být kdekoliv. A na horách dvojnásob!

Co takhle letos zkusit zatím nepříliš „profláknuté“ Voralbersko, přezdívané malé rakouské Švýcarsko, konkrétně lyžařský ráj – údolí Montafon? Ze západních Čech skvěle dostupné, 40 kilometrů dlouhé údolí s lyžařskými svahy, které se šplhají až do výšky kolem 2,5 tisíc kilometrů, jsou sněhem zásobeny ještě lépe než oblíbená (a proto často přeplněná) tyrolská letoviska, a potěší nejen klasické lyžaře či snowboardisty, ale i freeridery.

Hlavní atrakcí Montafonu jsou propojené areály Nova a Hochjoch se 155 km sjezdovek, uspořádaných do dlouhé sítě, propojené panoramatickou kabinovou lanovkou, jako stvořené pro celodenní dokonalou lyžovačku. Najdete tu ale samozřejmě i menší, maximálně sympatické areály Golm a Gargellen, kam vás vyveze ski bus. Na hlavní sjezdovky se dostanete krytými a expresními sedačkovými lanovkami, menší pak obsluhují klasické sedačkové lanovky a vleky. Unikátem zdejších sjezdovek je trať, která vede z Hochjochu do údolního městečka Schruns půlkilometrovým tunelem, nejdelším lyžařským tunelem na světě.

Lyžařský areál Silvretta Montafon pak poskytuje nejen veškerý luxus, ale i nadstandardní zážitky, jako je například exkluzivní ranní lyžování spojené se snídaní v horské restauraci nebo řízení rolby. Areál Golm pro změnu nabízí vše, co si mohou přát rodiny s malými dětmi, třeba pohodlné sjezdovky nižší náročnosti nebo bobovou dráhu. Najdete tu ale i černou sjezdovku, která se stala legendou díky závodu Diabolo Race.

Montafon si zamiloval mimo jiných také spisovatel Ernest Hemingway, který se tu údajně i vášnivě zamiloval (a kvůli tomu rozvedl). Vy si to tu určitě zamilujete taky. Švýcarskem pořádně šmrncnuté Rakousko, které má všechny atributy špičkových zimních letovisek, ale bez šílených davů a neosobního přístupu, nádherná příroda a malebné okolí dostanou nejen upjaté Kozorohy, ale všechny milovníky zimních dovolených.

Máme pro vás i skvělý tip na ubytování. Pětihvězdičkový Falkensteiner Hotel Montafon nabízí exkluzivní útočiště pro zamilované páry, ale i pro zábavy milovné rodiny nebo pro jednotlivce, kteří si chtějí pohodu na horách užít na maximum. Jediný pětihvězdičkový hotel ze sítě Leading Hotels of the World v německy mluvících zemích lahodí nejen duši a tělu, ale i oku (vychutnat si tu můžete vzrušující architekturu od hvězdných architektů Snohetta Studio Innsbruck a Vudafieri Saverino ze studia Partners Milán) a chuťovým buňkám (zážitková polopenze plus s inovativní kuchyní „Via Alpina“).

Hotel je navíc maximálně ohleduplný k životnímu prostředí, je klimaticky neutrální a šetrný vůči zdrojům. Své know-how v tomto oboru se snaží předávat i svým návštěvníkům, kteří (pokud o to tedy stojí) se mohou zapojit do konceptu rodinné ekologické zábavy založené na „rangerských programech“ s průvodci po okolí. Třešničkou na dortu jsou pak projížďky s husky spřežením po okolí. V hotelu, který leží na zážitkové hoře Golm, kladou důraz na zábavu, požitek a odpočinek pro malé i velké, s přesahem k čarokrásné přírodě, která nás obklopuje, a kterou si tu dokonale užijete.

Foto: Pixabay – Vorarlbersko

Provincie Quebec, Kanada

Pro konzervativní Kozorohy je vhodnou destinací i kanadská provincie Quebec, proslulá kulturními a historickými památkami i skvělými akcemi, jako je například zimní festival v Quebecu, velkolepou klasickou architekturou Montrealu a samozřejmě javorovým sirupem a poutine (hranolky se sýrem a omáčkou),. Rozhodně dokáže oslovit stylové a vybíravé Kozorohy.

O provincii Quebec se všeobecně ví, že se tu mluví francouzsky. Ale dál už většinou nic. Přitom je to jedno z nejzajímavějších míst Severní Ameriky. Je to tavící kotlík různých vlivů, což z ní dělá opravdu rozmanité místo, kde se nudit rozhodně nebudete. Nemusíte se bát, že bez francouzštiny si tu neškrtnete, většina obyvatel, zvlášť v turisticky exponovanějších oblastech, mluví anglicky.

Vaše kroky budou s jistotou mířit do Montrealu, ale doporučujeme navštívit i samotný Quebec, jehož Staré Město je součástí světového dědictví UNESCO. Malebné klikaté uličky, obchůdky s řemeslným zbožím, unikátní butiky a kavárny s geniem loci, který nikde jinde nenajdete, rozhodně stojí za to. Kozorozi si cení vzdělávacích a obohacujících dovolených, rádi navštěvují muzea a milují umění i historické památky. Určitě tak nevynechají muzeum výtvarného umění Musée national des beaux-arts du Québec (MNBAQ), kde mohou obdivovat mimo jiné i neuvěřitelná díla inuitských umělců. A za zmínku stojí i zdejší příroda, například park Montmorency Falls, kde najdete vodopád, který o 30 metrů převyšuje Niagarské vodopády, nebo třeba rozlehlé pláně Abrahama.

Jak již bylo řečeno, Kozorozi milují zimu a zimní sporty. Proto je pro ně Quebec naprosto pohádkovou destinací. Najdete tu spoustu skvělých zimních center, například horu Tremblant plnou sjezdovek i běžkařských tratí, se spoustou lyžařských škol, možností výletů na sněžnicích i okouzlujících vesniček plných obchodů, butiků, barů a restaurací i pouličních umělců. Pokud se do těchto končin vypravíte, určitě si nenechte ujít výše zmiňovaný festival Quebec Carnival (Carnaval de Québec), což je vůbec největší zimní karneval na světě. Trvá 17 dní, začíná koncem ledna, trvá do poloviny února, a kromě nádherných ledových soch v ledovém paláci, bruslení na každém rohu, obřích skluzavek, venkovních koncertů a nočních i denních průvodů a přehlídek slibuje opravdu obrovskou porci zimní zábavy pro všechny věkové kategorie.

Ubytovat se doporučujeme jen dvacet minut jízdy severně od Quebec City v resortu Valcartier Vacation Village, největším venkovním (nejen) zimním rekreačním středisku široko daleko. Najdete tu například 35 sáňkařských drah všech druhů obtížnosti, včetně extrémních, dva vodní parky, kde se můžete bavit bez ohledu na počasí v krytém parku Bora s dobrodružnou řekou, bazénem s vlnobitím a 14 tobogány. Chlubit se tu mohou také jediným ledovým hotelem v Severní Americe, vynikajícími restauracemi nebo lázněmi zvoucími k odpočinku.

Ledový hotel Hôtel de Glace se otevírá každou zimu, od ledna do března. Tento architektonický zázrak, vyrobený výhradně ze sněhu a ledu, nabízí svým hostům překrásný Velký sál, kapli, ledovou skluzavku, pokoje a apartmá nebo Ice Bar s lahodnými koktejly podávanými ve sklenicích z ledu. Pokud si netroufáte se tu ubytovat, můžete alespoň zajít na prohlídku.

Zdroj informací: TMR International
Foto: Pixabay