Cestovní pojištění. Poradíme vám, jak se v něm vyznat a zároveň ušetřit

Autor:

Při každé cestě do zahraničí a to nejen do exotických zemí, byste si ve svém vlastním zájmu měli sjednat cestovním pojištění. Realita je bohužel někde jinde. Často na něj lidé zapomínají a nebo jim přijde zbytečné, když jedou za hranice jen na jeden den. Na druhou stranu, nikdy nevíte, co se vám při cestování může stát. Raději zaplatím 70 korun za jeden den, než abych platila desítky tisíc za svojí blbost, protože jsem se nepojistila. Nezapomeňte, že každé využití lékařské péče v zahraničí stojí pořádný balík.

Cestovní pojištění nejčastěji kryje výlohy za léky, ošetření ve zdravotnickém zařízení včetně diagnostických postupů, hospitalizaci v nemocnici, repatriaci a nezbytný převoz pojištěného mezi zdravotnickými zařízeními. Samozřejmostí k cestovnímu pojištění jsou i asistenční služby, mezi které patří například pomoc v komunikaci s lékaři, platební garance léčby nebo telefonické tlumočení při styku s policií nebo úřady.

Při sjednávání základního pojištění je důležité dbát na to, jaký typ cesty postupujete a co na své dovolené nebo zahraniční cestě budete dělat. K pojištění si můžete doplnit i různá připojištění. Mezi možnosti, které si můžete zvolit patří úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu a samozřejmě také pojištění rizikových a adrenalinových sportů.

Pojištění můžete snadno sjednat po internetu u všech pojišťoven a to i přesto, že nejste jejich klientem. Pokud cestujete málo, bude pro vás asi nejvýhodnější volit tuto formu přes internet a před každou cestou se pojistit zvlášť. Zabere vám to pár minut času. Na internetu si můžete najít stránku nějakého srovnávače pojištění. Tam stačí vyplnit údaje o cestě, kam cestujete a na jak dlouho. Následně v dalším kroku vyskočí seznam vhodných pojištění a vy už si vyberete dle svých preferencí. Některé pojišťovny nabízejí neomezené krytí nákladů na léčebné výlohy, jiné ne. Ze seznamu si vyberete, doplníte své údaje a případné připojištění, kartou zaplatíte online a je hotovo. Můžete vyrazit na cestu.

Pro cestovatele, kteří cestují častěji se vyplatí sjednat cestovní pojištění ke své platební kartě. Například já sama mám sjednané celoroční pojištění k platební kartě za 36 korun měsíčně. Myslím si, že je to zanedbatelná částka v poměru s tím, jaké vysoké by mohly být léčebné náklady v zahraničí a ty bych z vlastní kapsy rozhodně platit nechtěla.

A tak, ať už cestujete s celou rodinou k moři, nebo jen jedete s přáteli sjíždět divokou řeku, neměli byste zapomínat na cestovní pojištění. Budete moci cestovat v klidu a bez stresu, jestli se vám něco stane nebo ne. Vždy si můžete vybrat cestovní pojištění, které je přímo vám šité na míru, vyhovuje vašim potřebám a finančním možnostem. Náklady na cestovní pojištění se odvíjí od délky pobytu po vzdálenost, kam se vydáváte. V zimním období se nezapomeňte připojistit na zimní sporty.

Jestliže máte nějaké nejasnosti, poptejte se ve vámi vybrané pojišťovně, kde vám rádi se vším pomohou, nebo případně zodpoví vaše dotazy.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: Direct pojišťovna, Kooperativa pojišťovna