Chcete navštívit Mars? Vydejte se na ostrov Lanzarote

Autor:

V roce 2024 se chystá NASA obsadit Měsíc a vytvořit tam základnu s novou generací astronautů, pro které se Měsíc stane novým domovem. Je to jen začátek cesty, než se astronauti vydají na dalekou cestu na Mars. Již teď se na misi trénují na Zemi.

Asi 400 miliónů kilometrů od Marsu se na Zemi nachází místo, které svým povrchem nápadně připomíná právě Rudou planetu. Krajina se rozkládá na malém ostrově Lanzarote, který spadá do soustavy španělských Kanárských ostrovů. Národní park Los Volcanes a Timanfaya odpovídá svou geologickou strukturou povrchu Měsíce i Marsu.

Od roku 1993 se rezervace nachází na listině Světového dědictví UNESCO. Obrovské krátery, sopky a nehostinné prostředí jsou ideálním místem pro soustředění a trénink astronautů NASA a Evropské kosmické agentury. Oblast zůstane výcvikovým místem až do roku 2022.

Astronauti ve svém výcviku cvičí mise, shromažďují základní znalosti k identifikaci hornin, hledají stopy života, stejně jako se učí používat nástroje, které budou potřebovat na cizí planetě. Turistům není oblast uzavřená, a tak se i vy můžete vydat prozkoumávat marťanské prostředí. Sami uvidíte, že prostředí je tu opravdu jedinečné.

Na ostrově samozřejmě najdete luxusní resorty, kde se můžete ubytovat, avšak cesta stojí za to, i když se rozhodnete cestovat na vlastní pěst. Možná to bude více dobrodružnější a možná si na okamžik budete připadat jako průzkumníci na planetě Mars, avšak bez životně důležitých skafandrů, to budete mít přeci jen o něco jednoduší

Foto: pixabay