Chcete zažít opravdu jedinečný zážitek? Vyrazte posnídat se žirafami do Keni

Autor:

Máte rádi zvířata? A ještě více žirafy? Pak si tento unikátní hotel rozhodně musíte připsat na seznam svých přání! A teď si to představte. V noci jdete spát a ráno se probudíte, první co vaše oči po probuzení uvidí, je tisknoucí se čumáček žirafy na okno hned vedle vaší postele. Žirafa bedlivě vyčkává, až ji dáte pár kusů obilniny. Nebojí se ani vašeho dotyku a nechá se pohladit. Není to neuvěřitelné?

Když se pak obléknete a sejdete po schodech na snídani, dorazíte do jídelny, jejíž okna jsou otevřena dokořán a v každém z nich jsou minimálně dva zvědavé žirafí krky, které nakukují dovnitř a shánějí něco dobrého k jídlu. Tu pozornost si náležitě užívají. Můžete je krmit hned od stolu, mazlit se s nimi a jako třešnička na dortu i vyfotit. Ale pozor stačí chvilka nepozornosti a vaše buchta je pryč, nenávratně v žirafím žaludku. Každý vám váš zážitek bude závidět. Kde jinde můžete být tak na blízku těmto nádherným tvorům, než právě tady?

Když pak vyjdete ven na terasu, můžete se kochat unikátním pohledem na pohoří Ngong, panenská příroda vám zákonitě musí vyrazit dech. V ranním mlhavém oparu lze zahlédnou první dlouhé krky, které se volně pohybují po rezervaci a následně také míří k vám. Běda, jestli v ruce nemáte pamlsek. Celou scenérii podkresluje zpět ptáků. Jestli existuje ráj na zemi, tak je to právě tady.

K hotelu pravidelně chodí dvanáct žiraf a každá z nich nese jméno někoho významného, kdo se podílel na jejich záchraně. Zahlédnout můžete i mláďata, které se také lidí nebojí a zvědavě zkoumají ty dvounohé zvláštní tvory, kteří jim nabízejí z dlaně něco dobrého.

Hotel Giraffe Manor, tedy Žirafí panství se nachází pouhých 20 kilometrů od hlavního města Nairobi. Od roku 1932 patřil hotel různým britským majitelům a už v roce 1974 bylo rozhodnuto, že jeho okolní pozemky o rozloze 57 hektarů budou určeny pro záchranu a hlavně ochranu žiraf Rothschildových, které jsou bohužel na seznamu ohrožených druhů zvířat. Spolu s tím byla založena organizace African Fond for Endangered Wildlife. O deset let později byl rodinný dům přestavěn na soukromý hotel a od té doby hosté můžou zažít ojedinělý zážitek, na který jistě budou vzpomínat celý život. Noc v hotelu vyjde od 12 tisíc za noc. Pokud byste si chtěli užít opravdový luxus, je pro vás připraven královský apartmán za 40 tisíc za noc, ve kterém jsou většinou ubytovány známé a slavné osobnosti jako třeba Mick Jagger nebo Brook Shields.

Zdá se vám to jako hodně peněz? Víte, za jedinečné zážitky se občas musí připlatit a navíc vaše peníze jdou na údržbu hotelu a především na pomoc ochrany těchto ohrožených žiraf a to si myslím, že je úctyhodná věc. Nemusíte se tak bát, že vaše peníze skončí tam, kde nemají, tedy v kapse nějakého podvodníka. Ubytovat se můžete v 10 různých avšak tématicky laděných pokojů. Jeden z pokojů nese i jméno známé spisovatelky, která napsala knihu Vzpomínky na Afriku. Finální cena zahrnuje transfer z letiště a také plnou penzi včetně občerstvení po celý den a pamlsků pro žirafy.

Foto: Shutterstock