Chrám čokolády za sto miliónů franků najdete ve Švýcarsku

Autor:

Viděli jste někdy film Karlík a továrna na čokoládu? Je dost možné, že tento nový čokoládový chrám bude něco podobného, jen se v něm nebudou ztrácet zlobivé děti, snad. Chrám se rozkládá na ploše jednoho fotbalového hřiště a skrývá v sobě mnohá tajemná zákoutí. Pokud jste příznivcem ikonických kuliček plněných čokoládou od švýcarského výrobce Lindt – sama jich mám pár doma – tak byste měli vyrazit do Curychu.

Tři patra nabídnou například degustační centrum, kde nikdo z nás nebude moci koukat na kalorie ani případné špíčky, které se po konzumaci čokolády později objeví, ale hlavní atrakcí je devíti metrová fontána, která nese neobvyklý tvar – a to šlehací metly. Po ní teče pravá čokoláda – ale pozor, nesahat. Uvnitř Chrámu lze také nalézt interaktivní svět – samozřejmě se vše točí kolem čokoládového průmyslu.

Dle studií by mohlo do Chrámu čokolády přijít ročně přes čtvrt miliónu turistů. Mohl by se tím tak posílit význam a postavení švýcarské společnosti do budoucna, kteří tak budou moci produkovat více čokoládových novinek. I když upřímně, už teď je velmi těžké si z tak obrovského množství vybrat. Ostatně není se čemu divit, když firma vyrábí tradiční čokoládu už dlouhých 175 let.

Foto: pixabay