Den dětí je za dveřmi. Dejme jim dárek na celý život, naučme je milovat přírodu

Autor:

Plánujete dovolenou a hledáte místo, kde se budete cítit dobře vy i vaše děti? Místo, kde na vás čeká krásná příroda, lesy a čistá jezera lákající ke koupání?

Prostě pohoda pro rodiče a skvělá zábava pro děti. Jste nároční a uvítáte prostorné, pohodlně vybavené ubytování, kde se v noci vyspíte do růžova, přes den se dobře zabavíte a večer si v klidu posedíte se sklenkou lahodného vína? Tohle místo je jen pár hodin jízdy autem po dálnici směrem na jih. Podívejte se na širokou nabídku jihotyrolských farem Roter Hahn.

Není to jen dovolená, kterou pro svou rodinu plánujete. Je to i úžasný zážitkový dárek pro vaše děti! Zatímco budou rodiče odpočívat, děti poznají život na jihotyrolské farmě se všemi potěšeními i zábavou, která se zde nabízí. Ráno si mohou zajít pro čerstvá vajíčka, která jim farmářka připraví ke snídani. Smí si natrhat bylinky z místní zahrádky a přichystat z nich salátek. Mohou poznat chuť čerstvě sklizeného ovoce nebo zjistit, jak vypadá každodenní péče o domácí zvířata. Navíc zde najdou krásná přírodní hřiště s prolézačkami a venkovní bazény na koupání. Jestli ještě nikdy nezkusili jízdu na koni, budou mít příležitost na místních koňských stezkách objevit, jak vypadá svět ze sedla koně. Někteří farmáři pořádají také kurzy vaření, pečení nebo ukázky místních řemesel. Děti se tady naučí milovat přírodu, starat se o ni a chránit ji.

Několik tipů, kde se skvěle postarají o rodiny s dětmi:

Na farmě Traubenhof v Kalternu se věnují převážně ovocnářství a vinařství. Snídaňový košík, který farmářka Sylvia připravuje, je plný čerstvých lahůdek a také domácího pečiva. Na nádherném statku obklopeném vinnou révou vědí, jak odpočívat. Proto je zde i přírodní bazén, sauna a možnost užít si nejrůznější wellness potěšení včetně masáží. Děti se zde zabaví při vodních hrátkách, při kterých nikomu nebude vadit, že se zmáčí. Navíc se zde pořádají tvůrčí odpoledne. Chvíle kdy se děti seznámí s místními tradičními řemesly a zkusí si i něco vyrobit.

Jestli chcete svým dětem dopřát zážitek z péče o domácí zvířata, určitě se vydejte na historickou farmu Aussermahrhof poblíž Gsieser Tal. Děti zde poznají zvířata, mohou ochutnávat místní ovoce, anebo se pustit do výroby zdravých lahůdek. Tato farma je proslulá výrobou vynikajících čerstvých sýrů. Místní farmářka peče domácí chléb a pokud se do toho chce některé z dětí zapojit, je vřele vítáno třeba i s rodiči.

A do třetice biofarma Schnagererhof v Brixenu nabídne ochutnávku nepřeberného množství pochoutek z mléka i ovoce. Tato farma je skutečným rájem pro děti. Ty mohou navštívit stáje, ráno sbírat vajíčka, krmit zvířata nebo sledovat či si vyzkoušet dojení mléka. Děti tu zažijí běžný den na statku tak, jak jsme to měli my dospělí, když jsme mohli jet k babičce na vesnici a strávit u ní letní prázdniny. Vzpomínáte si, jaké to je skákat přes kupky sena? Nebo se jen tak cákat v čistém potoce? Prostě spousta zábavy, potěšení a poznání něčeho nového.