Do Benátek se vrátily gondoly

Autor:

Po více jak dvou měsících se v Itálii začínají otevírat obchody a restaurace začínají servírovat jídlo hostům, aniž by si jej museli donést až domů, ale mohou si ho sníst přímo v restauraci. Život se pomalými kroky vrací ke stavu před koronavirovou krizí. Stejně tak benátské kanály vypadaly do této doby až moc opuštěně. Ostatně vládly jim spíše labutě a ryby. Voda se pročištila.

V minulých dnech se do kanálů vrátily oblíbené gondoly, které svým způsobem neodmyslitelně patří k Benátkám a romantice. Přestože je město zatím uzavřené pro turisty, gondoliéři mají srdce na správném místě. Oblékli se do svých pověstných bílo-modrých košil, na obličej si nasadili roušku a vyrazili do „ulic“. Na svých gondolách převážejí místní obyvatele.

Dle městského rady Giovanniho Giusta je právě obnovení služby gondoliérů první známkou toho, že se město vrací do normálu. Nástupní plochy pracovníci často dezinfikují postřiky a na samotných gondolách jsou pásky, který zabezpečují sociální distanc. Gondoly tak zatím mohou využívat pouze místní obyvatelé, a to do 3. června, než se otevřou brány Benátek i pro turisty.

Foto: pixabay