Do Brna se vrací retro vánoční tramvaje

Autor:

Už o prvním adventu začne ulicemi Brna jezdit vánoční tramvaj DPMB. Nebude ale jediná. V brněnských ulicích se objeví také tramvaj „PFková“. Obě tramvaje budou náležitě ozdobeny a v noci pak budou krásně vánočně svítit. S tramvajemi se budete moci setkat na pravidelných linkách. Obě tramvaje se široké veřejnosti představí při rozsvícení vánočních stromků na náměstí Svobody a Pisárkách.

Vánoční tramvaje se staly tradičním adventním symbolem Brna. Vánoční retro tramvaj typu T3 je ozdobena světelnými rámy, na kterých se pak mění vánoční světelné motivy. Vánoční stroj tak bude jezdit od soboty 30. listopadu až do 23. prosince v pravidelných časech od 16 do 21 hodin a o víkendu pak od 11 hodin. Každý si tedy jistě užije bohatě svezení, aniž by musel čekat dlouhou frontu.

PFkovou tramvaj typu Anitra brňáci potkají například na linkách 4,5 a 11. Tramvaj je bohatě zdobena vánočními řetězy, které se rozsvítí jakmile padne první tma a polepem, který přeje cestujícím krásné Vánoce a také šťastnou jízdu rokem 2020. I tato tramvaj bude jezdit pravidelně od 30. listopadu.

Pokud si budete chtít koupit upomínkové předměty s motivy Brna a dopravního podniku,  pak byste se měli vydat do zrekonstruované historické tramvaje typu 4MT, která se bude nálezat na náměstí Svobody v Brně.

Zdroj informací: Brněnský deník
Zdroj foto: Pixabay