Do Velké Británie už jen s cestovním pasem, navíc je nutné počítat i s testy na koronavirus

Autor:

Brexit si vybírá svou další daň. Dříve bylo běžné překročit hranice Velké Británie pouze s občanským průkazem, avšak od října je už realita jiná.

Vykoupení se z Evropské unie má nejeden následek, který zasahuje nejen do života Britů. Ostatně všichni jistě znáte aktuální kauzu o nedostatku pohonných hmot v zemi a agresi lidí, kteří jsou ochotni udělat cokoli, aby získali alespoň pár litrů.

Nicméně každý cestovatel musí nyní počítat s tím, že Británie se dostane pouze s cestovním pasem. Avšak existuje pár výjimek. Ty se týkají cestujících, kteří mají status usedlíka nebo předběžný status usedlíka, dále pak ti, kteří disponují dokumentem s povolením pro rodinného příslušníka a cestující má pracovní povolení pro přespolního pracovníka.

V současné době ve Spojeném království přibývá denně přes 20 tisíc nově nakažených lidí. Proto je před cestou je nutné absolvovat PCR test 72 hodin a současně se následně v zemi objednat na test a to 2. a 8. den svého pobytu (platí pro cestovatele z oranžové nebo červené země), pokud jste tam kratší dobu nebo jste plně očkován, tak se vás varianta druhého termínu testu netýká. Jestliže nejste očkovaní, musíte podstoupit ještě 10denní karanténu. Nutné je také vyplnit cestovní formulář.

Zdroj info: Ministerstvo zahraničních věcí
Zdroj foto: Pixabay