Dokonalé fotky na Instagram? Turisté v Thajsku platí lidem, aby děsili holuby

Autor:

Jak daleko je schopen člověk zajít, aby získal perfektní fotografii na sociální síť? Někteří, jak se zdá, ty meze ani neznají anebo rádi překračují. Reálný život jim možná nic neříká, a tak mají alespoň Instagram a hromadu lajků. Říkáte si také, jak je možné, že některé cestovatelské fotografie jsou tak perfektní, že snad musí být dodělávané ve photoshoopu? To přivádí k otázce, jak tyto dokonalé snímky vlastně vznikají.

Odpověď je celkem jednoduchá. Vždy se najde nějaká osoba, které stačí zaplatit a máte vystaráno. Dokonce si v Thajsku takto mnoho lidí přivydělává a nazývají to jako své povolání. V Thajsku se nachází světově známá brána Tha Pae Gate. Náměstí před branou je pověstné právě holuby, kteří se tu většinu času jen volně procházejí a hledají něco na zub, tedy do té doby, než přijde fanatizovaný Instagramer.

Místní vypozorovali velký zájem těchto cestovatelů a založili si na strašení holubů, kteří pak nekontrolovatelně létají nad hlavami lidí, svou živnost. Tito lidé si většinou za jednu fotografii účtují 20 bathů, což je v přepočtu asi 16 korun, ale možná později přijde ke zdražení jejich služeb, vzhledem k tomu, jak vysoké pokuty hrozí za chycení při činu. Ostatně Instagrameři jsou ochotni zaplatit cokoli pro dobrou fotku. Získat alespoň na moment uznání online světa, je občas jejich všechno.

Úřady si samozřejmě těchto „živností“ všimly a aktivně proti nim bojují. Jednak jim jde o blaho samotných ptáků, kteří při častém strašení trpí a jednak i o lidi samotné, neboť právě holubi jsou častým přenašečem mnoha chorob.  V případě, že je tzv. plašič přistižen, ať už při nabídce nebo rovnou při činu, hrozí mu pokuta až 20 000 bathů, tedy v přepočtu 16 tisíc korun.

Zdroj informací: CNN, Instagram – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay