Dovolená bez dětí? Adult only hotely jsou oblíbenou variantou pobytu

Autor:

Tradiční evropské destinace jsou v létě populární zejména u rodin s dětmi. Ne každý však chce strávit dovolenou ve společnosti dětského křiku. Pro cestovatele, kteří hledají spíše klidnou a nikým nerušenou dovolenou jsou tu proto adult only hotely, jež jsou přístupné pouze pro dospělé. Najít je můžete v oblíbených evropských zemích, ale i na exotických místech.

Adult only hotely patří do kategorie ubytování, kde vás nepřekvapí žádné dětské diskotéky, animační programy nebo atrakce. Vstup sem totiž mají povoleny osoby od 16, případně až od 18 let. Zájem o tento druh ubytování stoupá zejména u mladých párů, kteří jsou například na líbánkách, nebo u starších cestovatelů. Ve většině případů se jedná o čtyřhvězdičkové nebo pětihvězdičkové hotely. Hostům jsou tak k dispozici bary, wellness a fitness centra, kosmetické salony, kluby, ale i speciální animační programy, kurzy vaření nebo hodiny tance.

Evropa

Hotely určené pouze pro dospělé naleznete v podstatě v každé oblíbené dovolenkové lokalitě. Často se s nimi můžete setkat i v Česku, kde na své oblibě také už získávají. Ale například Řecko, které patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším turistickým cílům, nabízí adult only hotelů hned několik. Navštívit tak můžete například hotel The Island na Krétě určený osobám od 17 let, který potěší své hosty nejen krásným prostředím v blízkosti pláže, ale i bazény, SPA a dalšími výhodami. Další hotel zapovězený dětem mladším 16 let najdete například na Rhodosu. Luxusní dovolenou bez dětského křiku si můžete užít také v Chorvatsku. Sensimar Adriatic Beach Resort umístěný přímo na Makarské riviéře je přístupný dokonce až od 18 let a jeho návštěvníci mohou využít wellness centrum, tenisové kurty nebo se jít pobavit na večerní show.

Egypt a Turecko

Egypt a Turecko jsou známé vysokou kvalitou nabízených turistických služeb. Luxusních adult only hotelů zde proto najdete celou řadu. Přímo v Hurghadě naleznete například pětihvězdičkový resort Makadi Spa s šesti bary, wellness centrem i salonem krásy. Turecký Sensimar Side Resort se pak chlubí širokou promenádou podél písečné pláže přímo u hotelu. Ubytovaní hosté se zde mohou zúčastnit také večerních kurzů vaření, ochutnávky vín nebo si zajít do kina. Mnoho běžných hotelů disponuje též adult only zónami, kde si například i rodiče dětí mohou užít jedno nerušené odpoledne doprovázené masáží či dobrým drinkem.

Exotické resorty

Zajistit si ubytování přístupné pouze dospělým můžete i v případě, že toužíte po exotické dovolené. Tropické ráje, které jsou často cílem novomanželů, totiž adult only hotely nabízejí také. Pětihvězdičkový resort, k němuž patří nákupní a zábavní centrum, tropická zahrada s bazénem, ale například i kasino či minigolf, tak najdete v Dominikánské republice přímo u pláže Playa Bavaro. Ničím nerušenou dovolenou si užijete i v hotelu Kamala Beach na thajském ostrově Phuket. Hotelové komplexy určené pouze pro dospělé nabízejí i méně tradiční destinace, například Kuba nebo Mexiko. Mexický resort Platinum Yucatan Princess například umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si různé vodní sporty, ve večerních hodinách se tu pak pořádají koncerty, vystoupení i trh.

Foto: Pixabay