Dovolená v Tunisku ohrožena, podmínky pro vstup se opět zpřísnily

Autor:

Situace s koronavirem je napříč celým světem nevyzpytatelná, a tak bohužel často dochází ke změnám vstupních podmínek do jednotlivých států.

Ministerstvo zdravotnictví zařadilo Tunisko do tmavě červené kategorie. Nové podmínky pro vstup do země tak platí od 27. října. Ještě nedávno nebyl pro vstup do země nutný PCR test, to se ale za posledních pár dní změnilo a nyní každý, kdo chce do země vstoupit – a to nehledě na ukončené očkování – musí předložit platný negativní PCR test (antigenní test není považován za platný). Tato povinnost se týká osob starších 12 let. Rovněž je nutné vyplnit zdravotní příjezdový formulář (vytisknout a vyplnit). Všechny platné a povinné dokumenty je pro jistotu lepší mít s sebou v tištěné podobě.

Pokud některý z cestujících není očkovaný nebo nemá očkování dokončené, tak mimo výše zmíněné se také na své náklady musí odebrat do 7denní karantény. Rovněž si musí na své náklady nechat udělat PCR test a to 6. nebo 7. den, pokud se výsledek ukáže pozitivní, musí být osoba převezena do určeného zdravotnického zařízení. Těmto turistům se tedy výlet do zahraničí příliš nevyplatí, pokud vyrážejí do Tuniska na dovolenou. Budou muset právě onen týden strávit v karanténě, bez ohledu na výsledek negativního příletového testu. Rezervace do karanténního hotelu je nutné provést předem, protože kapacita je omezená a potvrzení se musí předložit už po příletu.

Očkovaní turisté jsou povinnosti sedmidenní karantény zbaveni a stačí jim předložit pouze negativní výsledek testu po příletu a také doklad o ukončeném očkování. Zároveň se ale může stát, že přímo na letišti bude někdo namátkově vybrán k provedení antigenního testu. Rovněž během listopadu budou zrušené charterové lety z Čech do Tuniska. Letět budete moci individuálně s Tunisair například z Německa. Pokud máte zaplacenou dovolenou, musí vás CK kontaktovat s dalším postupem.

Zdroj info: Tuniský národní úřad pro cestovní ruch, MZV
Zdroj foto: Michaela Rubešová