Dráculův hrad slouží nově jako očkovací centrum

Autor:

Foto: Pixabay

Zatímco se v minulosti hradu Bran a jeho okolí lidé raději vyhýbali, dnes slouží k opačnému účelu – jako očkovací centrum.

Po celý květen tu naleznou útočiště ti, kteří se chtějí nechat zdarma očkovat látkou proti koronaviru. Očkuje každý víkend a bez objednání, používá se buď Pfizerem nebo látka od BioNTech. Ačkoli hrad nyní slouží jako zdravotnická základna, není třeba se bát o jeho pověst. Stále se jedná o strašidelné místo, kde údajně žil Drácula – tedy ve skutečnosti Vlad Napichovač. Ten se měl stát hrůzostrašným upírem, jehož činy ho předcházely. Upírem úplně nebyl, ale za to se do dějin zapsal svou krutostí a napichováním těl nepřátel na kůly. V současné době kolem halloweenské noci se na hradě často pořádají strašidelné akce. Avšak místní tvrdí, že není radno podceňovat ani okolní lesy, ve kterých údajně straší a nedoporučuje se v nich přespávat.

Samozřejmě strašidelné pověsti je třeba využít. Kdo se zde nechá naočkovat dostane jako bonus vstup zdarma na zdejší výstavu mučících nástrojů. Proč se očkovací centrum vybudovalo zrovna zde? Je to jednoduché, aby se přilákali do hradních útrob turisté i místní. Ačkoli vstup do hradu není podmíněným tím, že se člověk musí nechat oočkovat.

V současné době je pro české občany Rumunsko na červeném seznamu – tedy země s vysokým rizikem nákazy.