Drama na palubě letadla. Pasažér se snažil při letu otevřít nouzové dveře

Autor:

Cestující na letu z Paříže do Marrakéše zažili nemilý zážitek. Jeden z pasažérů se z ničeho nic rozhodl, že se pokusí otevřít nouzový východ při letu. Letadlo následně kvůli incidentu muselo přistát zpět na letišti v Paříži. Naštěstí byl cestující zpacifikován palubní posádkou.

Jeden z cestujících vypověděl, že na palubě panovala velmi nervózní atmosféra a spousta lidí hystericky křičela, potom co se jeden cestující snažil otevřít dveře. Než přispěchala na pomoc posádka letadla, snažili se činu zabránit ostatní cestující, kteří seděli poblíž nouzového východu. To vše se stalo pouhých 15 minut po vzletu letadla.

Po pár minutách se podařilo muže zpacifikovat a také jej bezpečně připoutat, aby se o čin nepokusil znovu, dokud letadlo nepřistane na letišti. Jakmile letadlo přistálo, na letištní ploše čekali už policisté, aby mohli nepříčetného pasažéra odvést do vazby a na výslech. Jaký motiv vedl muže k činu, je zatím neznámý.

Přistání na letišti bylo pouze nouzové, protože jak vysvětlil mluvčí letecké společnosti, je nemožné, aby někdo a sám otevřel nouzové dveře v letadle. Dveře jsou zabezpečené kvůli tlaku venku a uvnitř kabiny. Člověk by tak musel mít mnohonásobnou sílu, aby se mu podařilo vůbec dveře otevřít.

Foto: Shutterstock.com