DS Automobiles opět na stupních vítězů mistrovství světa ve Formuli E

Autor:

Třetí místo v šampionátu týmů a umístění v Top 5 v hodnocení jezdců! Značka DS Automobiles a její jezdci se i letos dokázali dostat do čela mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Tuto neděli skončila v Soulu osmá sezóna, opět za přítomnosti Jean-Érica Vergneho a Antónia Félixe da Costy. António Félix da Costa se svým vozem DS E-Tense FE21 v kvalifikaci zazářil. Na suché trati si portugalský jezdec připsal osmou pole position pro stáj DS Techeetah a byl jedním z kandidátů na vítězství ve druhém závodě E-Prix.

Při svém posledním vystoupení s týmem DS však šampion z roku 2020 nebyl úspěšný. Ve chvíli, kdy se António chystal ve druhé polovině závodu obsadit druhé místo, zasáhl ho do pravé zadní části vozu soupeř a následně narazil do bariéry z pneumatik. Byla to škoda, protože stupně vítězů měl na dosah. Portugalský jezdec nicméně poté předvedl vynikající jízdu, v posledních minutách závodu se posunul z 16. na 10. místo. To stačilo na zisk čestného bodu a umístění v šampionátu na 8. místě.

Jean-Éric Vergne, který odstartoval jako osmý, vyrovnal svůj výsledek z předchozího dne a dojel na šestém místě. Francouz si tak zajistil čtvrté místo v pořadí jezdců, což je čestný výsledek v soutěži, v níž byla více než kdy jindy velmi silná konkurence. Díky 12 bodům nasbíraným v neděli si značka DS Automobiles udržela 3. místo v šampionátu týmů.

Francouzský prémiový výrobce, který již v roce 2021 získal bronzovou medaili, si tak v roce 2022 udržel svou pozici s bilancí 5 pole positions, jednoho vítězství a 7 umístění na stupních vítězů. Již nyní se těší na rok 2023, jejím cílem je vrátit se na vrchol žebříčku! Tento rok bude ve znamení příchodu třetí generace monopostů.

Zdroj informací: DS Automobiles
Zdroj foto: DS Automobiles