Dvacátý ročník s automobilovými veterány proběhne v sobotu v Lobči

Autor:

Jubilejní dvacátý ročník Veteránského Rojení v Lobči se uskuteční v tradičním termínu 11.června a po dvou letech bez jakéhokoliv omezení.

Trať byla již připravená, ale nakonec bylo třeba ještě upravit závěrečnou část. Až do října má být totiž uzavřena silnice Nebužely – Mšeno a veškerá doprava od Mělníka je proto svedena do Kokořínského dolu až do Ráje a teprve pak do Mšena.

Proto se pořadatelé rozhodli letos opustit tuto oblast, ale i tak bude pro všechny majitele historických automobilů připravena zajímavá a hodnotná trať v délce osmdesáti kilometrů. Trať je vhodná i pro majitele předválečných automobilů, kteří jsou na Lobči vítáni.

Předpokládá se účast stovky historických vozidel od nejstarších až po osmdesátá léta. Nejstarším automobilem by měl být Ford T-Canada z roku 1915 a asi nejzajímavějším bude bezpochyby Berliet z roku 1923. S ním přijede paní Ivana Šedinová, zatímco manžel Zdeněk se do Lobče chystá se švýcarským automobilem Zedel.

Z dalších automobilů vyrobených před druhou světovou válkou se objeví například Škoda 995 Liduška a další zájemci se teprve. Z novějších automobilů bychom chtěli upozornit na Mini 1275 s nímž pojede specialista na setinové rallye a jízdy pravidelnosti Miloš Kašpar. Dvakrát se s ním zúčastnil i Rallye Monte Historique. Do Lobče dorazí i dva automobily Rolls Royce Silver Shadow z druhé poloviny šedesátých let. K vidění budou i nejrůznější automobily britských značek MG, Austin Healey, Mini atd.

Od dopoledních proběhne na zámeckém dvoře výstava za doprovodu skupiny Jazz Kvintet Turnov. Ve 13 hodin se první posádky vydají na zhruba osmdesát kilometrů dlouhou jízdu okolím Mšena, Dubé a Kokořína. Závěr dne ukončí od 19 hodin koncert kapel TRES UDOS a LA SKLEROSA.

Zdroj informací a foto: Veteránské rojení