Emirates budou před letem testovat pasažéry na COVID-19

Autor:

Emirates zavádí novinku, která by se mohla v následujících měsících týkat všech plánovaných komerčních letů. Letecká společnost spolupracuje se zdravotníky a díky tomu budou moci provádět rychlotesty svým pasažérům, kteří budou chtít odletět do ciziny. Výsledky testu by měly být známé do deseti minut.

První testy se provedly u cestujících z Dubaje do Tunisu. Krevní testy provedl zdravotní personál Dubajského zdravotního úřadu. Cestující tak čekalo zdržení pouhých 10 minut, než se dozvěděli jestli mohou nastoupit na palubu letadla nebo ne. Emirates jsou zatím jediní, kteří přistoupili k těmto testům, avšak doufají, že si z nich vemou příklad i ostatní letecké společnosti. Výrazně by to pomohlo v boji proti koronaviru.

Kromě testů společnost Emirates Airline zvýšila bezpečnost na letišti. Nainstalovali ochranné bariéry na odbavovacích překážkách, to vše samozřejmě pro bezpečnost cestujících. Stejně tak cestující i personál musí mít na letišti i v samotném letadle ochranné rukavice a roušky. Zrušila se možnost kabinového zavazadla, proto si nyní cestující mohou vzít s sebou na palubu jen notebook, osobní tašku – kabelku nebo předměty pro děti.
Foto: Emirates Airline