ERV pojistí klienty na storno kvůli COVID-19 i do tmavě červených destinací

Autor:

Foto: Pixabay

Cestovní pojištění, které kryje i rizika spojená s COVID-19 do oranžových, červených, tmavě červených a neoznačených destinací, lze nyní sjednat jednodušeji.

Klienti ERV Evropské již nemusí pojištění řešit formou individuální kalkulace s předložením zdravotního dotazníku. Nově také lze sjednat pojištění storna, které se vztahuje i na situaci, kdy je člověku v souvislosti s COVID-19 nařízena osobní preventivní karanténa.

ERV Evropská přizpůsobila své produkty tak, aby uspokojily aktuální poptávku po cestovním pojištění. Zpřísněné podmínky vyhlášené MZV a MZ ČR totiž některé Čechy v cestování neodradily. Další si navíc objednávají svou dovolenou na léto. Všichni ale chtějí jistotu pro případ komplikací spojených s COVID-19 před a během cesty do zahraničí,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Na vlastní pěst nebo s cestovkou

Pojištění si klienti nejčastěji kupují v cestovní kanceláři společně se zájezdem. Když jedou do oranžové, červené, tmavě červené nebo neoznačené destinace, musí si vybrat k tomu určenou speciální variantu pojištění, kterou CK ochotně doporučí. „Speciální varianty pojištění se kromě nákladů na léčení COVID-19 vztahují i na situace, kdy klient musí prodloužit svůj pobyt v zahraničí z důvodu nezaviněného umístění do karantény či nesplnění zdravotních podmínek pro cestu zpět, např. nevpuštění do letadla,“ říká Vlastimil Divoký. Ostatní varianty se na COVID-19 vztahují jen v zeleně označených destinacích.

Pro klienty, kteří cestují na vlastní pěst bez CK a pojištění si kupují on-line nebo telefonicky, je určen produkt Sbaleno ve variantě Na maximum. V něm je zahrnuto standardní pojištění léčebných výloh i asistenčních služeb a pojistná ochrana se vztahuje na všechny destinace, bez ohledu na jejich barevné označení. Rozšířením základního rozsahu o balíček ERV Extra si klienti připojistí situace, které obsahují speciální varianty pojištění prodávaných v cestovních kancelářích. Ostatní varianty Sbalena se na COVID-19 vztahují jen v zeleně označených destinacích.

Storno i z důvodu osobní karantény

Novinkou je možnost sjednání storna výhradně ve variantě Storno Plus, které lze uplatnit v případě, kdy je klientovi v souvislosti s COVID-19 nařízena osobní preventivní karanténa zasahující do původně plánovaného termínu cesty,“ říká Vlastimil Divoký. Nadále pak storno platí pro situaci, kdy bude klient nucen zrušit cestu z důvodu onemocnění COVID-19 nebo v případě, že nesplní zdravotní podmínky pro vycestování z ČR, např. při kontrole na letišti. Storna však nelze uplatnit z důvodu plošně nařízené karantény např. pro celý kraj či okres.