Euro zlevňuje. Rozdíl pocítíte i na dovolené

Autor:

Koruna oproti euru posiluje, a tak se kurz nachází mírně pod 25 korunami za jedno euro. Je tedy vhodná doba na to, abyste zamířili do směnáren a pořídili si zásoby na letní dovolenou. Stejně tak se momentálně vyplatí nakupovat zboží nebo třeba i letenky ze zahraničních e-shopů. Ušetříte.

Předpokládá se, že koruna už posilovat nebude, ba naopak, a tak je nejvhodnější doba na nákup valut. Peníze v zásobě se vždy hodí, co kdybyste si chtěli udělat jen krátký výlet k našim sousedům, třeba k rakouským jezerům nebo do slovenských Tater? Mít u sebe hotovost je vždy větší jistota, než se spoléhat na kartu. Ne vždy a všude ji akceptují. Pokud byste chtěli čekat na léto, až eura budete opravdu potřebovat, počítejte s tím, že kurz pro vás nebude už tak výhodný.

Pokud rádi cestujete sami bez cestovních kanceláří, pak je také vhodná doba na nákup ubytování v zahraničí pro vaši nadcházející dovolenou. Všímejte si ale také toho, jestli se uvedená cena strhne hned s aktuálním výhodným kurzem a nebo až později v den pobytu. To by se výsledná částka vypočetla dle jiného kurzu.

Foto: Pixabay