Evropské hrady, ve kterých můžete skutečně přespat

Autor:

Kdo potřebuje navštívit strašidelný dům, když může navštívit hrad a ještě v něm přespat. S právě blížícím se svátkem Halloweenu je téma aktuální, a tak pokud chcete letos zažít něco ojedinělého, pak je hrad jasná volba. Na druhou stranu můžete tam přespat i jiný den, vše už záleží jen na vás.

Hrady ve středověku představovaly jednu z nejdůležitějších budov té doby. Některé sloužily jako nedobytné pevnosti, jiné zas jako honosná sídla panovníků a jejich manželek. Staly se také živoucí kronikou bitev, tragédií i masivních svátků. Kvůli jejich významu byly často stavěny na vyvýšeném místě, aby se do nich nepřátele nemohli tak snadno dostat.

Pojďte se nyní podívat, jaké hrady si můžete pronajmout a cítit se tak alespoň na okamžik jako skutečný král nebo královna. Kdo nevěří pověrám, nebude se v nich ani bát, ať už je Halloween nebo ne.

Castello Leopoldo

Hrad ze 16. století se nachází v italském Toskánsku. Na první pohled velkolepý a romantický. Za jasných dnů můžete dokonce vidět až na ostrov Elba. Do hradu se vejde zhruba 20 lidí a i tak si budete připadat, že se tu snadno ztratíte. Výhled do okolí je úchvatný a jistě vás chytne za srdce. Začali jsme nejdražším hrádkem. Za noc zde zaplatíte 45 200 korun.

Chateau Martinus

Nebyla by to Francie, abyste si nemohli pronajmout hrad i tady. Ve francouzském regionu Akvitánie se nachází nenápadný hrádek, který by člověk mohl na cestě přehlédnout, avšak jakmile se k němu dostanete, zamilujete se. Ubytovat se v něm může až 18 osob. Ve velkém obývacím pokoji se nachází kamenný krb. Že se nacházíte v 21. století prozradí moderní bazén. Ceny začínají na necelých 9 tisíc korun.

Mazures

Jedna z levnějších variant, o které lze opravdu reálně uvažovat. Sídlo se nachází v Belgii. Rekreační dům, který je součástí většího levého křídla hradu se nachází přesněji na břehu řeky Vesdre. Pohodlně se sem vejdou 4 lidé. Přestože pro sebe nebudete mít celý hrad, stále si můžete užít středověké prvky jako je třeba kamenný most nebo vnitřní točivé schodiště. Cena za noc je 2 386 korun.

Schloss Saarfels

V tomto německém hradu, který leží nedaleko hranic s Lucemburskem, Francií a Belgií, si budete moci pronajmout pouze byt se dvěmi ložnicemi. Velkým benefitem je krásný výhled na vinici Rieslingu a řeku Saar. Romantika zaručena. Můžete tak vyrazit na procházku po okolí a nebo si jen užít místo, které se vám nabízí. Cena je 4 680 korun za noc.

Foto: Pixabay