F.O.O.D. piknik slaví 10. narozeniny

Autor:

Tradiční gastronomický festival plný skvělého jídla a zábavy pro celou rodinu F.O.O.D. piknik se uskuteční poslední prázdninovou neděli 30. srpna v pražském parku Ladronka. Letos proběhne jubilejní 10. ročník. Vstup na akci je zdarma.

F.O.O.D. piknik začne v 11 hodin dopoledne a vrcholit bude v 19 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na zhruba stovku stánků s farmářskými výrobky a streetfoodovým občerstvením. Po celou dobu se bude konat zábavní program na hlavní scéně. K dispozici budou relaxační zóny k posezení a odpočinku.

Tradičně bude možné na F.O.O.D. pikniku zakoupit za přátelskou cenu piknikový koš plný dobrot od partnerů akce. Prodej začíná v 11.00 a bude trvat do vyprodání zásob.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat to nejlepší z produkce malovýrobců, farmářů, street foodu, bister a food trucků. V pestré skladbě stánků budou zastoupeny grilované speciality, burgery, žebra, trhaná masa, hot dogy, mexické, asijské i francouzské speciality, na své si přijdou i vegetariáni a vegani, milovníci sushi či cupcakes.

Osvěžit se bude možné rolovanou zmrzlinou či domácími nanuky. O pitný režim se postarají výrobci domácích limonád a ciderů, vinaři či řemeslné pivovary. Domů si pak budou moci návštěvníci odnést zavařeniny, pesta, omáčky, oleje, sirupy, koření či dobroty pro mazlíčky.

Programem na hlavní scéně bude po celý den provázet spolupracovník redakce časopisu F.O.O.D. herec, gastronadšenec a autor Gastromapy Lukáš Hejlík. Těšit se můžete na kuchařské show, na scéně se vystřídají lektoři z Gourmet Academy, finalisté soutěže MasterChef a zástupci časopisu F.O.O.D. Program zakončí stand-up vystoupení komiků známých z pořadu Na stojáka Ivy Pazderkové, Ester Kočičkové a Richarda Nedvěda.

O děti bude na F.O.O.D. pikniku také výborně postaráno! Zahrají si skvělou únikovou hru nebo si vyzkoušejí sportovní aktivity. Pro ty nejmenší bude připravena velká dětská zóna a program ve spolupráci s časopisy Sluníčko a Mateřídouška. Větší děti si mohou zkusit školu vaření s Globusem (5 kurzů po 30 minutách).

Akce se bude řídit covid bezpečnostními předpisy, včetně dodržení dezinfekcí, odstupů a stavebně členěného areálu. Pořadatel si vyhrazuje právo akci zrušit nebo upravit její průběh v závislosti na aktuální epidemické situaci.

Zdroj informací: F.O.O.D Festival – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay