Faerské ostrovy jako dějiště nové Bondovky

Autor:

Daleko v Norském moři mezi Islandem a Norskem se nachází autonomní oblast Dánska. Nejkrásnější ostrovy na světě, alespoň pro mě. Oprávněně patří na seznam mých snů, kam se chci alespoň jednou v životě podívat. Bojím se však toho, že nynější natáčení přiláká do oblasti více turistů, než je zdrávo.

Přírodní poklady jako jsou Faerské ostrovy je třeba si hýčkat. Co by turisty naopak mohlo odlákat je cena dopravy. Celý pobyt na ostrovech se může klidně vyšplhat do řádu deseti tisíců korun. Tak uvidíme.

Podle zdrojů se právě natáčecí štáb nachází na ostrově Kalsoy, který je znám pro svou nedotčenou přírodu, strmé až vražedné útesy a klikaté cesty skrze nebeské hory. Ostrov je plný nádherné panenské přírody, včetně drsného pobřeží. Lodě pak do přístavu bezpečně navádí maják Kallur. Natáčet by se také mělo kolem vesnice Trøllanes.

Film se v letošním roce natáčel také v Itálii a na Jamajce. Následující řádky čtěte jen v případě, že chcete znát děj filmu. Agent bond si užívá svůj důchod na Jamajce, aktivní službu už dávno ukončil, avšak nebyla by to Bondovka, aby se něco nestalo a Bond se tak musel vrátit. Na Jamajku za ním přijíždí jeho starý přítel z CIA a žádá o pomoc. Společně se pak vydávají na záchrannou misi, ve které je hlavním úkolem zachránit vědce. Avšak mise bude mnohem zrádnější.

Film se dostane do kin zhruba někdy v dubnu příštího roku.

Foto: Shutterstock.com