Falkensteiner nejsou jen obyčejné hotely, ale rodinná tradice v Čechách i v cizině

Autor:

Komerční článek - Zdroj info: dle zjištění autorky článku; Falkensteiner hotels & residences ; zdroj foto: Falkensteiner hotels & residences

Na svých cestách často hledáme ojedinělá místa, kde se ale zároveň budeme cítit jako doma. Místa, na která nikdy nezapomeneme a zároveň taková, která nezruinují naší peněženku.

Jedním z takových míst je i rodinná síť hotelů Falkensteiner. Tato síť obsahuje 30 hotelů a rezidencí po celé Evropě, a tak můžete zažít stejné standardy kvality jak v Česku, tak i třeba v oblíbeném chorvatském letovisku Zadar. Oblíbené a často navštěvované nejen s rodinami jsou i destinace jako je Itálie, nebo málo prozkoumaná Černá Hora. A přestože je každý hotel jedinečný, jedno mají stejné a to, že dodržují určitý standard a kvalitu svých služeb. I gastronomie je každým soustem zážitek.

Zdroj foto: Falkensteiner Schlosshotel Velden

Pokud máte malé děti, tak vaše požadavky na zábavu ale i pěknou koupačku v moři splní například pobočka Jesolo v Itálii. No a pokud jste dva a chcete strávit romantický víkend a nikam daleko necestovat, pak si můžete udělat výlet třeba právě do Mariánských lázní, kde se otevírá nově zrekonstruovaný hotel této značky zaměřený na odpočinek a regeneraci duše a těla. Vyloženě kouzelným místem je pak zámecký hotel Velden, který si přímo říká o romantickou žádost o ruku. A kdo by ke svému pobytu potřeboval Alpy a trošku se hýbat, ten může vyrazit do rakouského hotelu v Schladmingu.

Zdroj foto: Falkensteiner hotel Schladming

Počátek existence hotelové sítě sahá do roku 1957. V ten rok si Marie a Josef Falkensteinerovi otevřeli svůj vůbec první penzion v Jižním Tyrolsku. Velmi brzy se místo stalo oblíbeným, protože manželé ke svým hostům přistupovali individuálně k jejich potřebám a také především s lidskostí. Penzion se stal brzy vyhledávaným místem, kde chtěl dovolenou strávit téměř každý. Aby rodinná tradice pokračovala, tak hotelovou štafetu přebrali synové Andreas a Erich. Trvalo to ale ještě pár let, než plně roztáhli křídla a začali expandovat do zahraničí. Dnes pod značkou Falkensteiner najdete 27 pětihvězdičkových hotelů, 3 apartmánové rezidence a jeden kempingový resort. Ten se mimo jiné nachází – pro Čechy v nejoblíbenější letní destinaci vůbec – Chorvatsku.

Zdroj foto: Falkensteiner Family Resort Lido

V hotelech se samozřejmě dodržují hygienická pravidla vzhledem k šíření nákazy koronaviru. Před cestou do svých zahraničních cílů se podívejte na aktuální mapu cestovatele, ať víte, v jaké barvě se nachází vybraná destinace a co bude nutné splnit pro příjezd tam i návrat do Česka.