Falkensteiner Spa Resort aneb Ideální místo pro načerpání energie

Autor:

Hotel prošel důkladnou rekonstrukcí. Nabídne hostům jedinečné služby a maximální komfort ve 164 pokojích a apartmá v luxusním prostředí, které důmyslně spojuje secesní styl a moderní eleganci.

Středobodem nového zaměření resortu, který se otevírá v červnu, je kompletní a promyšlená nabídka v Acquapura SPA a v Medical Center. Tým zkušeného lékaře MUDr. Romana Vokatého připravil klasické terapie i nové programy celostní medicíny v duchu hesla „Heal. Restore. Relax.“ K léčebným kúrám, doporučeným vždy individuálně na základě přesné úvodní diagnostiky, se využívají zdejší minerální prameny, přírodní rašelina, oxid uhličitý a také příznivé klima okolního Slavkovského lesa.

Vedle klasické lázeňské léčby si hosté ve Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně uleví od potíží, které přináší současný náročný životní styl: terapie se zaměřují rovněž na prevenci stresu a vyhoření, na výživové poradenství, Metabolic Ballance, detox a snížení tělesné hmotnosti. Lze absolvovat i certifikovanou lesní terapii shinrin-yoku vycházející z japonských tradic.

Acquapura Spa nabízí 5 celoročně vyhřívaných tematických bazénů včetně venkovního, saunovou zónu se 4 saunami, relaxační zónu, venkovní zahradu s lehátky a Vital bar. V hotelové Balance-Vital kuchyni se vaří chutné a zdravé pokrmy z čerstvých regionálních surovin nejmodernějšími metodami, které v pokrmech zachovávají maximum živin a přirozenou chuť surovin. Hosté si pochutnají na české kuchyni v podání 21. století. Zkušený šéfkuchař Miroslav Matějkin se však jako správný hudební skladatel nechá inspirovat tóny i jiných kuchyní, třeba asijské.

Pro aktivně založené hosty je přímo v hotelu k dispozici špičkově vybavená tělocvična. Milovníky jógy nadchne pro cvičení venkovní terasa. Okolí Falkensteiner Spa Resortu Mariánské Lázně nabízí kromě prostředí slavného lázeňského města bohaté možnosti pro chůzi, běh, nordic walking či jízdu na kole včetně elektrokol z hotelové půjčovny. Příznivci golfové hry mají přímo v Mariánských Lázních 18jamkové golfové hřiště, mimochodem nejstarší v České republice, a v blízkém okolí dalších pět 18jamkových hřišť.

Samozřejmostí jsou pochopitelně masáže a beauty procedury. Mezi speciální přednosti Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně patří vlastní pramen Alexandra, opravdu kvalitně vybavená knihovna, která ostatně k dobrým hostitelům patří, a pro pohodlí také vlastní podzemní garáž s možností nabíjení elektrických vozidel.

Lázeňská města včetně Mariánských Lázní historicky vznikala jako jakýsi ideální svět v malém, svět zdraví, krásy, kultury a harmonického sepětí člověka s přírodou. Tento hotel je nyní skvělým místem, kde můžete tuto tradici zažít v plné síle i v naší současnosti.