Festival Dunas na místě, kde se natáčely Hvězdné války

Autor:

Nikoho nepřekvapí, že se hudební festivaly konají na známých místech, které jsou pro některé lidi přímo mdlou. Jeden takový festival se koná znovu po třiceti letech v Tunisu. Symbolicky na něm vystoupí 30 DJ z celého světa a budou hrát 30 hodin bez přestávky. Od ranního východu slunce po noční jasnou oblohu se na písečném oceánu budou ozývat různé spleti hudby.

Avšak Tunis není jen místo, které se stalo zrodem slavné ságy, která má své fanoušky po celém světě a také ve všech věkových kategorií. Festival mu dodá notnou dávku slávy, a tak je jisté, že do země zavítá zase o něco více turistů. Přestože se za ta léta Mos Espa trochu zanedbával a leckdo by to tam zřejmě už moc nepoznal, právě zmíněný festival Dunas dává místu novou naději. Nevyužitý potenciál bude znovu na výslunní. Festival elektronické hudby se bude konat ve dnech 21. až 22. září. Je tedy spousta času, abyste si koupili lístky a zarezervovali letenky.

Bude se jednat o opravdu jedinečný zážitek. Postará se o to tuniské ministerstvo cestovního ruchu a řemesel Tuniské republiky. Projekt Dunas má za cíl rozvíjet cestovní průmysl, stejně tak nalákat lidi do pracovních míst této až často zapomenuté části Tuniska. Cílem je také samozřejmě ukázat přírodní krajiny a připomenou historii místa, a to nejen díky Hvězdným válkám.

Nedaleký Tozeur a Nefta budou mít také svůj víkendový festivalový kulturní program, a tak nemusíte setrvávat jen na jednom místě. K tomu přidejte přátelské tváře Tunisanů, pohoštění, ubytování všech možných kategorií a hlavně lidové ceny. Máte zážitek na celý život.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: Tuniský národní úřad pro cestovní ruch, Festival Dunas