Fidži se znovu otevřelo i pro očkované Čechy

Autor:

Svět se bojí nové varianty koronaviru Omikron, a tak jednotlivé státy zpřísňují koronavirová opatření. Některé země jdou ale proti proudu a naopak se otevírají turistům a novým zážitkům.

Osamocené souostroví Fidži ležící daleko v Tichém oceánu otevřelo hranice pro očkované mezinárodní turisty začátkem prosince. Vstup do země mají partnerské státy, mezi které patří i Česká republika. Jestli tak váháte, kde strávit zimní dovolenou, nabízí se tato možnost.

Co bude nutné pro vstup?

Zejména plné očkování a také prokázání se platným negativním testem po příletu. A ten nesmí být starší než 72 hodin před odletem. Ještě než se lidé vydají za dobrodružství, budou muset absolvovat tři dny v předem schváleném letovisku a také podstoupit jedno testování. Nicméně nikdo nezůstává v karanténě a všichni mají dovoleno se po daném letovisku pohybovat dle libosti, tedy včetně návštěv restaurací. Počínaje čtvrtým dnem už můžou vyrazit, kam chtějí.

Na Fidži je očkováno přes 65 % obyvatel a z toho 90 % dospělých jedinců. V současné době se denní nákaza udává od 0 do 20 případů.

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay