Finskou pláž zaplavily ledové koule ve tvaru vajec

Autor:

Matka příroda zase jednou kouzlila. Kombinace nízkých teplot, silného větru a vln zaplnily pláž ve Finsku zajímavým přírodním úkazem. Jedná se o několik set různě velikých ledových koulí, které nápadně připomínají husí vejce. Pláž leží na ostrově Hailuoto v Botnickém zálivu mezi Finskem a Švédskem.

Mnoho lidí se přišlo na přírodní úkaz podívat a také vyfotit, protože je to podívaná, která není každý den k vidění. Podobný jev mohli lidé v minulých letech vidět například v Rusku. Ledová vajíčka v roce 2016 pokryla plochu o 16 kilometrech. Koule byly různě velké od malých golfových míčků po velké jedno metrové koule. Ledová vajíčka se objevila i na Michiganském jezeru poblíž Chicaga.

Na více fotografií se můžete podívat na instagramovém účtu amatérského fotografa Risto Mattila, který se světem podělil o své fotky neobvyklých přírodních ledových úkazů. Mattila také uvedl, že 25 let, co žije v oblasti, nikdy nic podobného ještě nezažil. Byl by tedy hřích ledové koule nezvěčnit. Stejně zajímavé fotografie pak naleznete na instagramovém účtu uživatelky Sirpa Tero.

Foto: Pixabay