First Class: Co vše v ní můžete zažít

Autor:

Letecké společnosti a letiště v posledních letech zapracovaly na komfortu pro své cestující. Není už výjimkou, abyste v prostorách letiště nalezli luxusní salónky leteckých společností s nadstandardními službami. Při pobytu v těchto saloncích, byste si určitě přáli, aby se váš let zpozdil a vy si mohli užít jeho služby a občerstvení o něco déle. Na luxusní třídy můžete také narazit samozřejmě i na palubě letadla.

Některé zážitky jsou tak luxusní, že je zažijete nejspíše jednou za život (vzhledem k ceně letenky), a také si je tak budete pamatovat. Existuje dokonce seznam nejlepších zážitků, které můžete v první třídě zažít. Jen kdyby člověk nemusel hledět na to, kolik peněz ho to bude vlastně stát. Některé zážitky můžete zažít jen na určitých trasách a některé jsou prostě cenově nedostupné. Leda byste byli šejky ze Saudské Arábie a vlastnili ropné plochy. To byste ale stejně cestovali svým vlastním soukromým letadlem.

Každopádně pokud se rozhodnete obětovat těžce vydělané peníze, pak můžete očekávat tyto věci. Měkkou polohovanou sedačku, ve které se vám bude spát jedna radost. Kolem sebe budete mít zástěny, takže nikdo nevidí na vás a ani vy na ostatní. Připravit se můžete také na to nejvíc nejlepší jídlo a pití, které se na palubě bude vyskytovat. S letenkou první třídy se můžete také těšit na luxus jako je župan, teplé bačkory a na některých letech je také možnost se osprchovat (většinou lety do dalekých krajin). Samozřejmostí je také welcome drink. Pokud budete mít nějaké speciální přání, palubní personál se bude vždy snažit vám vyhovět.

Zcela jedinečný zážitek vás čeká, pokud poletíte třeba na Maledivy. Není to sice první třída v pravém smyslu slova, avšak zážitek rozhodně. Potom co přistanete v Male, vás čeká ještě let na jeden z 1200 atolů, které tvoří Maledivy. Dostanete se na ně pomocí  hydroplánů. Do takových letadel se vejde 19 cestujících a zážitek je to nezapomenutelný.

Pokud byste si chtěli užít tu pravou první třídu, pak využijte například letu z New Yorku do Londýna v airbusu A318, který létá na pravidelné lince. VIP prostor má jen 32 míst, takže pocit, že se nacházíte ve svém vlastním letadle, nebude zas tak daleko od pravdy. Soukromí a dobré jídlo je samozřejmostí.

V Etihad Airways posunuly hranice zas o kousek dál. Na palubě letadla A380 se nachází tzv. „luxusní rezidence“. K dispozici je celý obývací pokoj, včetně koupelny. Vaše přání vám plní osobní sluha. Tak co, už začínáte šetřit?

Luxus si můžete užít i v letišních hotelech. Jedním z nich je například moderní hotel TWA na letišti Johna F. Kennedyho. Můžete se navnadit například na nekonečně dlouhý bazén s výhledem na přistávací dráhu letiště, včetně vyhlídkových ploch. V hotelu je přes 500 pokojů a některé mají výhled na dráhu, avšak nemusíte se bát. Pokoje jsou dobře odhlučněné, takže se v noci i vyspíte.

Letecká společnost British Airways v současné době připravuje nové kabiny Business Class, které se mohou pyšnit „apartmány“ s vlastními dveřmi pro větší soukromí. Slibují také o 40 % více uložného prostoru a více prostoru pro nohy.

Mimochodem věděli jste, že společnost Loganair nabízí nejkratší dobu strávenou ve vzduchu? Let z Westray do Westray Papa trvá neuvěřitelné 2 minuty a prodává se za pouhých 17 liber, zde vás ovšem první třída nečeká. Ostatně, člověk by si to ani pořádně nestihl užít.

Foto: pixabay