Floridské pláže jsou přístupné vozíčkářům

Autor:

Každý miluje moře a ještě víc procházení se po pláži při západu slunce spolu se svým protějškem. Je třeba si uvědomit, že pro každého toto procházení není až taková samozřejmost jako pro nás, obzvlášť tedy pro handicapované spoluobčany to může být problematické. Téměř až nemožné, hlavně pokud jsou upoutáni na invalidní vozík a nebo naopak pro maminky s kočárky. Kolečka se těžce boří do lehkého písku a každý pohyb vpřed je těžší a těžší.

Proto se komunita lidí na Floridě rozhodla, že jim život ostatních není lhostejný a zjednoduší lidem s omezenou možností pohybu cestu k vysněnému moři. Na řadě plážích tak byly nainstalovány několik metrů dlouhé protiskluzové podložky, které mají pohyb vozíkům usnadnit. Podložky jsou financované úřadem v Santa Rose Island a těší se velké oblíbenosti.

Rohože tak dělají radost lidem, kterým se o možnosti pobytu na pláži mohlo jen snít. Kromě toho si lidé mohou na některých pláží zapůjčit vozík, který je speciálně upravený na pobyt v písku. Je buď elektrický nebo tradiční. Nekonečné západy slunce nad mořem budou konečně dostupné každému. Snad se takové novinky dostanou brzy i do Evropy.

Foto: Shutterstock.com