Fotoreportáž: Na Matějskou vyrazte s tučnou peněženkou. Přehled cen atrakcí a občerstvení v roce 2024

Autor:

Matějská pouť otevřela své brány 24. února a potrvá až do neděle 14. dubna. Zajímalo nás, jak jsou na tom letošní ceny atrakcí a co se na tradiční pražské pouti změnilo oproti minulému roku.

Matějská pouť se koná již tradičně na holešovickém Výstavišti hned vedle parku Stromovka. Nejlepší dostupnost na pouť je tramvají, protože za parkování u sportovní haly Fortuna zaplatíte 40 korun za hodinu. Od parkoviště je to už jen pár kroků k prvním atrakcím a občerstvení. Co se týká jídla, nedoporučujeme si dávat něco dobrého na zub už na začátku poutě, protože ceny jsou zde mnohem vyšší, než když se vydáte trochu dál.

Pro návštěvu jsme si vybrali páteční večer, protože se neplatí vstupné a bývá o dost méně lidí. Do karet nám hrálo také počasí, protože nebylo příliš teplo, pokud byste vyrazili přes víkend, připravte se na davy lidí a vstupné 30 korun. Na něm sice ušetříte, ale zbytek peněz můžete zvesela nasypat do atrakcí. Je pravda, že ceny některých z nich jsou neúměrně vysoké vůči kvalitě atrakcí a času, který na nich strávíte.

Pozitivně nás překvapilo, že na rozdíl od víkendu, tu hudba přes pracovní týden tolik neřve. A jak jsou na tom tedy ceny? Tak nějak podobně jako loni, ale pokud vyrazí na pouť celá rodina, musí počítat, že tu minimálně jednu nebo dvě tisícovky nechá. S sebou si pro jistotu vezměte hotovost, karty berou jen ojediněle.

Cena atrakcí na Matějské pouti

Za téměř až vesmírnou atrakci, která nese jméno Apolo zaplatíte 200 korun za osobu. Na autodromu si zajezdíte tři minuty za 120 korun. Velký řetězový kolotoč vyjde na 80 korun. Trampolíny jsou za 100 korun, v ceně je tak 10 minut skákání a blbnutí. Velké ruské kolo stojí 150 korun. Doporučujeme se obléct, pokud je v noci zima, protože v kabinkách je skutečně zima (osobní zkušenost), tak ať z vás po vystoupení není rampouch. Mokrou horskou dráhu si projedete za 150 korun a na menší horské dráze se svezete za 80 korun.

Strašidelný hrad vyjde na 130 korun, za nás je to ale zklamání. Je vidět, že atrakce už má nejlepší časy za sebou a jízda je poněkud krátká za takovou cenu. Za nás tedy zbytečně vyhozené peníze. Odvážlivci mohou zkusit ještě bungee jumping v kouli za 130 korun. Další velké atrakce stojí od 130 do 200 korun.

Jste na pouti, takže se nesmí vynechat střelnice. Pět ran stojí stovku. Narazit můžete ještě na nové obměny tohoto „sportu“. Je to lukostřelba, kde máte k dispozici šest šípů za 150 korun. Dále je to hod s míčky, kdy tři stojí 120 a za dvě hry dáte výhodnějších 200 korun. Nechybí ani kolo štěstí, zde máte šanci si vytočit malého, ale také obřího plyšáka – vklad je 200 korun. Trochu nás však překvapila cena heliem naplněného balonku, kdy jeden stojí 200 korun nehledě na velikosti.

Cena za občerstvení na pouti

Během procházení narazíte na několik stánků s klobásou, langošem a jinými hlavními jídly. Langoš koupíte buď za 80 korun, ale také 130 korun. Záleží, u kterého stánku se zastavíte. Grilovaná klobása vyjde na 100 nebo 130 korun, párek v rohlíku je pak za 50. Bramborák je za 80 korun. Velkou vatu v kyblíku máte za 130 korun, malou na špejli za 50 korun. Oštěpky – menší velikosti – jsou za 60 korun, levně nevyjde ani ovoce na špejli polité čokoládou. Jedna taková stojí 120 korun. Kdo by měl pak chuť na churros musí si připravit od 120 do 160 korun. Srdce z pouti na památku vyjde na 150 korun, to největší pak na 800. Dlouhý pendrek všech možných příchutí je za 50 korun. A nakonec půl litr piva na pouti točí za 70 korun a malinovku za 50. Na další ceny se můžete podívat do galerie.

Zdroj informací: Autorský text, Zkušenost autorky textu, Matějská pouť
Foto: Michaela Rubešová