Gruzie láká digitální nomády na novou vízovou politiku

Autor:

Uzavření hranic v koronavirové krizi nás nutí přehodnotit způsob života. Nejedná se jen o cestování, ale také práci. Poměrně malý národ Gruzie doufá, že vydělá na novém trendu. Rádi by ve své zemi přivítali zahraniční občany, kteří by z jejich země mohli vzdáleně pracovat.

Před pandemii se Gruzie stala oblíbenou cestovatelskou destinací, kterou začali pomalu a jistě turisté objevovat. Země měla poměrně rychlou odezvu na příjmání pravidel a opatření proti koronaviru, a tak se v zemi za celou dobu trvání koronakrize objevilo pouze 1000 případů nakažení.

Gruzínská vláda by ráda přilákala cizince pracující na volné noze nebo osoby samostatně výdělečné, aby se přistěhovali do země a odtud digitálně pracovali. Je to jeden ze způsobů, jak nastartovat hospodářství a pomalu začít otevírat hranice.

Lidé dostanou digitální pracovní vízum, pokud zůstanou v Gruzii po dobu 6 měsíců a déle. Cizinci si také musí zajistit na vlastní náklady pobyt, kde stráví povinnou 14denní karanténu po příjezdu do země. Z toho vyplývá, že nová vízová politika není zaměřená na krátkodobé cestovatele.

Foto: Pixabay